----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Mężczyzna z Wisconsin przygotowywany jest do kolejnych operacji po tym, jak przeszedł już amputację części wszystkich kończyn. Do rzadkiego zakażenia krwi doszło u niego po tym, jak polizał go pies.

48-letni Greg Manteufel przebywa w szpitalu od końca czerwca. Mężczyźnie udaje się zachować dobry nastrój pomimo tego, że przeszedł już siedem operacji – poinformowała jego żona, Dawn Manteufel, dodając, że jej męża czekają kolejne operacje, najbliższa już w nadchodzący czwartek. Mężczyzna nie może się doczekać chwili, gdy będzie miał dopasowane protezy.

„Cieszy się, że tu jest. Powiedział, że nie osiągnął jeszcze tego momentu, aby zacząć płakać i pytać ‘dlaczego ja?’” – powiedziała.

U jej męża zdiagnozowano zakażenie krwi spowodowane przez bakterie capnocytophaga, które są powszechne w ślinie kotów i psów, ale prawie nigdy nie wywołują choroby – powiedziała doktor Silvia Munoz-Price, epidemiolog z Froedtert i Medical College of Wisconsin, gdzie Manteufel jest leczony.

Lekarka powiedziała, że miłośnicy zwierząt nie muszą wpadać w panikę: są bardziej narażeni na śmierć w wypadku samochodowym niż zakażenie tymi bakteriami.

„To niezwykle rzadkie, więc nie trzeba się pozbywać swoich zwierząt domowych. Zachowujcie się przy nich zupełnie normalnie jak dotychczas” – powiedziała Munoz-Price.

Dawn Manteufel poinformowała, że objawy jej męża pojawiły się 26 czerwca, z gorączką i bólem w nogach. Ale potem mężczyzna zaczął majaczyć, a na jego ciele podczas krótkiej jazdy do szpitala pojawiły się siniaki i przebarwienia. Infekcja spowodowała, że ciśnienie krwi Grega Manteufela spadło i ograniczyło krążenie w jego kończynach, co samo w sobie nie jest rzadkością w przypadku zakażeń krwi. Infekcja została wyleczona za pomocą antybiotyków, ale problem polegał na tym, że ciało gwałtownie zareagowała na pierwotne zakażenie krwi, odcinając krążenie w kończynach – powiedziała lekarka.

Lekarze najpierw amputowali nogi mężczyzny, tuż poniżej kolan. Jego przedramiona zostały amputowane dwa tygodnie później. Czubek nosa także stracił krążenie krwi i będzie wymagał operacji plastycznej.

Nie wiadomo, który pies spowodował rozwinięcie się infekcji. Mężczyzna i jego żona są właścicielami ośmioletniego pitbulla, ale kobieta powiedziała, że jej mąż miał kontakt z kilkoma innymi psami w dniach poprzedzających wystąpienie infekcji, łącznie z bezpańskim psem napotkanym w drodze do pracy.

Według Amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, do 74 procent psów i do 57 procent kotów jest nosicielami bakterii capnocythophaga. Ludzie mają także inny szczep tych samych bakterii w ustach – powiedziała Munoz-Price.

„Mamy w naszych ciałach tryliony bakterii, które zwykle żyją z nami szczęśliwie. Niestety, czasem szaleją” – powiedziała.

CDC nie śledzi liczby infekcji spowodowanych bakteriami capnocytophaga.

Dawn Manteufel powiedziała, że kiedy jej mąż zostanie wypisany ze szpitala, tymczasowo zamieszka ze swoimi rodzicami, ponieważ mieszkają oni w jednopiętrowym domu, który będzie dla niego łatwiejszy w nawigacji. Ostatecznie małżeństwo będzie zmuszone sprzedać swój dwupiętrowy dom, w którym mieszkali od 18 lat i przenieść się gdzie indziej.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location