----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W konfrontacji z osobą uzbrojoną w nóż lub śrubokręt policjanci z Naperville będą mogli używać nowego rodzaju broni nieśmiercionośnej.

Strzelby gładkolufowych ze specjalnymi nabojami (beanbag shotguns) będą dozwolone w przypadku agresywnej osoby, która stwarza zagrożenie w stosunku do innych albo do siebie.

W takich sytuacjach niekonieczne jest użycie śmiercionośnej broni - powiedział sierżant Bill Barrett z wydziału rozwoju zawodowego i szkolenia w Departamencie Policji w Naperville.

Strzelby sprawdzono podczas akcji w związku z napadem rabunkowym. Uzbrojony mężczyzna groził funkcjonariuszowi policji z Naperville, który przybył na miejsce zdarzenia. Policjant negocjował z napastnikiem do czasu, aż na miejsce przybyli dodatkowi funkcjonariusze i oddali do niego strzały ze strzelby z nabojami “beanbag”.

"Takie jest przeznaczenie tej broni. Staramy się, aby wszyscy byli bezpieczni” - powiedział Barrett.

“Podobnie jak pałka czy paralizator, strzelba to kolejna mniej śmiercionośna opcja w policyjnym arsenale” - dodał.

“Przez setki lat pałka była wykorzystywana przez policję do przywoływania do porządku agresywnych osób” - tłumaczył sierżant. "Pomyślcie o beanbag shotgun jako nowej wersji pałki”.

W przypadku pałki funkcjonariusz musi być w bezpośrednim kontakcie z agresorem, a strzelba pozwala na oddanie strzału z odległości 20 stóp.

"Nie musimy zbliżać się do niebezpiecznego napastnika” - dodał. "To jest opcja, którą mamy teraz."

Policjanci mają strzelać w nogi, aby uniknąć poważnych obrażeń, w przypadku, kiedy kula trafia w klatkę piersiową, szyję czy głowę.

Strzelby w departamencie policji w Naperville zostały odpowiednio zmodyfikowane - są "mniej zabójcze”. Zakupione modele są w kolorze pomarańczowym.

Każda strzelba kosztowała około 500 dolarów. Ponieważ można strzelać z nich także regularnymi śmiercionośnymi pociskami, departament policji wprowadził ścisłe wytyczne w tej sprawie, by uniknąć tragicznych przypadków wyrządzenia krzywdy komukolwiek.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location