Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Średnio ponad trzy miesiące zajęło zbadanie i rozstrzygnięcie każdej z ponad 40,000 skarg cywilnych, złożonych przeciwko chicagowskim policjantom w ciągu ostatnich 12 lat. Tak wynika z danych, które departament policji w Chicago publikował w poniedziałek na swoim internetowym portalu – Accountability Dashboard, który pozwala przejrzeć informacje o każdej z 40,497 spraw dotyczących niewłaściwego postępowania funkcjonariuszy w okresie od stycznia 2007 do lutego 2018 roku.

Departament twierdzi, że informacje, które będą aktualizowane co tydzień, pozwolą społeczeństwu zapoznać się z dochodzeniami prowadzonymi przez biuro spraw wewnętrznych.

„Bardzo poważnie podchodzimy do skarg dotyczących niewłaściwego postępowania i działań przestępczych popełnionych przez naszych członków, dlatego ważne jest, aby nasze społeczności miały czytelny dostęp do informacji na temat tych dochodzeń” – poinformowała w wydanym oświadczeniu szefowa biura spraw wewnętrznych, Karen Konow.

„Aby lepiej służyć mieszkańcom i chronić nasze miasto, departament policji w Chicago koncentruje się na odbudowie zaufania społecznego poprzez zapewnienie, że działamy z zachowaniem najwyższego poziomu przejrzystości”.

Na portalu pojawiają się dane demograficzne dotyczące zarówno osoby, która złożyła skargę, jak i oskarżonych funkcjonariuszy, a także średni czas na rozstrzygnięcie sprawy, ustalenia dochodzeniowe oraz liczba skarg otrzymanych przeciwko funkcjonariuszom.

Chociaż ostateczne rozpatrzenie skargi w ciągu ostatnich 12 lat zajęło średnio około 95 dni, CPD poinformowało, że nastąpiło „dramatyczne skrócenie” tego czasu, szczególnie w okresie ostatnich dwóch lat. Średni czas na rozpatrzenie skargi w grudniu 2017 roku wynosił 177.8 dni, a w styczniu spadł o około 80%, do 36.7 dni.

Zdecydowana większość funkcjonariuszy, przeciwko którym wpłynęły skargi, otrzymała tylko jedną w swojej karierze. Ale dane pokazują, że 250 policjantów otrzymało kilkanaście lub więcej skarg, przy czym co najmniej jeden oficer ma na swoim koncie 39 od 2007 roku.

Nowy pulpit nawigacyjny jest jednym z trzech, które chicagowski departament policji udostępnił w ostatnich miesiącach, po danych dotyczących przestępstw z bronią i użycia siły przez funkcjonariuszy.

„Jestem szczególnie dumny z tego narzędzia nawigacyjnego, które nie tylko wspiera nasze szeroko zakrojone działania w zakresie przejrzystości danych, ale umożliwia również członkom społeczeństwa szybkie sprawdzenie statusu skargi” – powiedział Sabih Khan, który nadzoruje strategiczne dane działu analitycznego.

„Nowy pulpit nawigacyjny zapewni wzgląd w przypadki niewłaściwego postępowania funkcjonariuszy i sprawi, że nasz dział i społeczności, którym służymy, będą silniejsze i bezpieczniejsze w przyszłości”.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location