----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Ubiegłotygodniowy rekordowy spadek temperatur ujawnił słabości systemu transportu publicznego w regionie.

Problemy, takie jak zablokowane drzwi pociągu, pęknięte szyny i minimalne schronienie dla pasażerów oczekujących na pociągi, pokazały potrzebę większych inwestycji.

Podmiejskie pociągi linii South Shore Line i Metra Electric z powodu mrozu w ogóle nie kursowały od środy do piątku.

"Takie dni przypominają nam, że jeszcze wiele jest do zrobienia” - powiedziała Susan Massel, rzeczniczka Regionalnej Agencji Transportu. RTA, która nadzoruje budżety Metry, CTA i Pace, przekonywała stanowych ustawodawców, że należy przeznaczyć 30 miliardów dolarów na inwestycje w ciągu dziesięciu lat.

"Wydaje się, że brzmimy jak zepsuta płyta, ale tego rodzaju zakłócenia są prawie zawsze częściowo spowodowane chronicznym brakiem funduszy na modernizację naszego systemu tranzytowego" - powiedział Joseph Schwieterman, ekspert od transportu na DePaul University, który sam korzysta z przejazdów pociągów Metra Electric od 27 lat. "Wszystkie te pojedyncze niedogodności sumują się”.

Audrey Wennink, dyrektor ds. transportu w Metropolitan Planning Council, organizacji non-profit, stwierdziła, że trudno jest dokładnie określić, jak przedstawiałaby się sytuacja przy ekstremalnych warunkach pogodowych z nowszym wyposażeniem. Ale na ogół - jak zauważyła, nowoczesny sprzęt jest bardziej niezawodny.

Zmiany klimatu będą nadal przynosić bardziej ekstremalne warunki pogodowe i sieci transportowe muszą być na to przygotowane - powiedziała Wennink.

Jak dodała, wiele opracowanych modeli bazowało na prognozach sprzed 30 i 40 lat. „Musimy aktualizować modele dotyczące naszych systemów".

CTA miało pewne opóźnienia kolejki i autobusów, ale były one stosunkowo niewielkie, ponad 10 lub 15 minut - powiedział rzecznik Brian Steele. CTA działało przez całą dobę zgodnie z normalnym rozkładem jazdy.

"Ogólnie rzecz biorąc, nasze usługi przebiegały całkiem nieźle" - dodał Steele. "Ludzie wciąż muszą poruszać się po mieście pomimo rekordowo niskich temperatur. Traktujemy tę odpowiedzialność bardzo poważnie ".

Steele powiedział, że prace agencji mające na celu poprawę stanu torów w ostatnich latach pomogły poprawić wydajność pociągów i to jest przykład, dlaczego agencja potrzebuje więcej pieniędzy na dodatkowe ulepszenia.

Nawet w mediach społecznościowych dyskusja o CTA podczas fali mrozu była niezwykle pozytywna, a użytkownicy Twittera chwalili operatorów i ekipy pracujące. Autobusy jeździły lepiej niż zwykle z powodu mniejszego ruchu, a niektórzy pasażerowie chwalili się, że mają autobus tylko dla siebie.

Metra, która obsługuje o wiele więcej mil niż CTA, miała więcej problemów.

W pewnym momencie, w czwartek w czasie godzin porannego szczytu komunikacyjnego, prawie 30 pociągów Metry miało opóźnienia, od 8 minut do 47 minut.

Problemy dotyczyły głównie mrozu. Nie można było otworzyć przymarzniętych drzwi pociągów, dochodziło do pęknięcia szyn czy uszkodzenia przełączników.

Poza zamknięciem ruchu na linii Metra Electric problemy były najgorsze na Union Pacific North i Northwest - powiedział dyrektor generalny podmiejskiego kolejowego przewoźnika Jim Derwinski.

Niektórzy pasażerowie skarżyli się w mediach społecznościowych, że długo czekali na mrozie na pociągi.

Niektóre wagony Metry pochodzą z lat 50. XX wieku, a nowsze na pewno zmieniłyby sytuację - powiedział Derwiński. Na przykład mechanizmy otwierania i zamykania znajdują się w dolnej części drzwi, w pobliżu miejsca, gdzie łatwo dostaje się śnieg i lód, podczas gdy nowsze mechanizmy znajdują się nad drzwiami.

Największym problemem Metry w czasie mrozów nie był stary sprzęt, ale wykolejony skład towarowy Canadian National (CN), co zakłóciło ruch na linii Metra Electric, która ma najnowsze wagony. Przyczyna wypadku nadal jest przedmiotem dochodzenia - powiedział rzecznik CN.

Agencje tranzytowe wysłały wiele ostrzeżeń do pasażerów o pogodzie. Metra ostrzegła klientów, aby zwracali uwagę na zmiany w rozkładzie, a CTA radziło, aby śledzili ruch autobusów i kolejki, aby mogli pozostać na stacji tak długo, jak to możliwe.

"Metra, CTA i Pace aktywnie komunikowały się z klientami o potencjalnych zakłóceniach i odwołanych usługach" - powiedział Kyle Whitehead, rzecznik organizacji Active Transportation Alliance. Pochwalił agencje transportu publicznego za pracę w tych trudnych warunkach.

Linia pociągów podmiejskich South Shore Line zdecydowała się przetestować wcześnie rano w środę przejazd, aby sprawdzić, jak pociągi będą sprawowały się w mrozie. Po tym, jak doszło do awarii zasilania, odwołano ruch do weekendu. Amtrak uniknął kłopotów, zamykając wszystkie usługi pasażerskie w Chicago, w środę, a także w czwartek.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location