----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Zamknięcie części Lake Shore Drive w poniedziałek z powodu pęknięcia stalowej konstrukcji i zagrożenia bezpieczeństwa, zwróciło uwagę opinii publicznej na szeroki problem zniszczonych dróg i mostów w Illinois.

Niektórzy uważają, że sytuację można naprawić jedynie poprzez podwyżkę podatku od paliwa.

Obecnie kierowcy płacą 19 centów za galon stanowego podatku od paliwa. Te pieniądze mają finansować drogi i mosty w Illinois. Suma 19 centów została ustalona w 1990 roku i od czasu nie była podnoszona.

Efektywność paliwowa, inflacja i brak działań legislacyjnych w tej sprawie przekonały wiele osób, że obecny podatek nie wystarczy na pokrycie wszystkich potrzeb.

Najnowsze dane pokazują, iż przeciętny kierowca w Illinois oddaje 158 dolarów w podatkach od paliwa. To prawie 30 procent mniej niż płacili 20 lat temu, a koszt takiej sytuacji ponoszą drogi w naszym stanie.

Mary Craighead z Illinois Economic Policy Institute oświadczyła, że poniedziałkowe uszkodzenia na moście Lake Shore Drive są „przykładem sytuacji w Illinois i zakres prac niezbędnych w całym stanie”.

„Podwyższanie jakiegokolwiek podatku nie jest popularne i nigdy nie będzie” – dodała.

Ale Indiana podjęła śmiały krok w 2017 roku podnosząc podatki od paliwa o 10 centów z galona, aby sfinansować naprawę swojej infrastruktury. Do 2024 roku podatek wynoszący obecnie 29 centów za galon, z zaplanowanymi rocznymi podwyżkami, zgromadzi 1.2 miliarda dolarów przeznaczone na drogi w tym stanie.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location