----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Chicagowski pastor został oskarżony o próbę kradzieży rodzinnego domu mężczyzny, który zwrócił się do niego po pomoc. Harold Tidwell twierdzi, iż pastor Fred McDonald Jr. podstępnie skłonił go do przekazania mu aktu własności domu, który pozostawiła mu w spadku ciotka.

„Moja ciotka pozostawiła mi tę nieruchomość” – powiedział Tidwell. „A ja ją straciłem, ponieważ nie wiedziałem, co robię”.

Tidwell dosłownie oddał domu obcemu człowiekowi, twierdząc, że nie zauważył nic podejrzanego, kiedy podpisywał dokumenty przekazujące akt własności McDonaldowi.

Pastor zamierzał kupić nieruchomość i przekonał Tidwella, by przekazał mu akt, który miał posłużyć jako zabezpieczenie otrzymania pożyczki na 33,000 dolarów, aby móc sfinalizować transakcję.

„To brzmiało bardzo przekonywująco” – powiedział Tidwell.

W momencie, gdy McDonald otrzymał akt własności, umieścił znak „For Sale” – na sprzedaż w oknie budynku i wystawił go na rynek za $79,000.

Tidwell twierdzi, że kiedy próbował odzyskać swój akt własności, McDonald odkładał słuchawkę i nie można było się z nim skontaktować.

Wielebny Tyrone Handy nazwał McDonalda „oszustem”. Handy ma wyrok przeciwko McDonaldowi na sumę $7,600. W 2012 Handy był pastorem kościoła Build Up Community i zatrudnił McDonalda do naprawy przeciekającego dachu.

„Jakość pracy była naprawdę śmieszna” – powiedział. „Mieliśmy dalej wiele przecieków w kościele”. Handy dodał, że zaufał McDonaldowi, ponieważ „był człowiekiem wiary”.

Ten „człowiek wiary” ma na swoim koncie cztery skargi wniesione z biura prokuratora generalnego stanu oraz listę pozwów cywilnych, w tym od Beverly Green, która eksmitowała McDonalda z jego kościoła, gdy nie zapłacił 6,500 dolarów czynszu.

McDonalda nie było w domu, kiedy dziennikarze stacji CBS2 chcieli z nim porozmawiać. Kobieta, która otworzyła drzwi broniła pastora twierdząc, iż „on nie robi takich rzeczy”.

Adwokat McDonalda zadzwonił wkrótce potem, twierdząc, że to nieporozumienie i mężczyzna zamierza oddać akt własności. Tidwell powiedział, że również otrzymał wiadomość tekstową od McDonalda, potwierdzającą tę obietnicę.

„Nie sądzę, aby jeszcze kiedykolwiek zaufał jakiemuś pastorowi, a nie wiem nawet, czy jakiejś religii” – powiedział mężczyzna. Gdy tylko otrzyma z powrotem akt własności, zamierza wystawić dom na sprzedaż.  

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location