----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Począwszy od piątku, 1 lipca, aby dokonać zakupu produktów tytoniowych w Chicago, trzeba będzie mieć ukończone 21 lat.

Podniesienie wieku uprawniającego do zakupu papierosów z 18 do 21 tłumaczono potrzebą zmniejszenia ilości palaczy wśród młodzieży, dbaniem o zdrowie i ratowaniem życia.

"Dzięki naszym niezłomnym wysiłkom w celu ochrony naszych dzieci przed szkodliwością wyrobów tytoniowych, palenie wśród młodych ludzi w Chicago powinno się zmniejszać, pomagając im prowadzić zdrowsze życie i żyć dłużej" - powiedział burmistrz Rahm Emanuel 27 czerwca na konferencji prasowej.

Według Centrum zapobiegania chorobom prawie 90 procent palaczy sięgało po pierwszego papierosa przed ukończeniem 18. roku życia. Podczas gdy palenie papierosów wśród młodzieży spadło w latach 2011-2015, gwałtownie wzrosło korzystanie z elektronicznych papierosów i fajek.

Politycy w Chicago twierdzą, że podniesienie wieku uprawniającego do zakupu papierosów i wyrobów tytoniowych pozwoli chronić młodzież, która jest najbardziej podatna na uzależnienie od nikotyny.

Poza podniesieniem limitu wiekowego, sklepy oferujące produkty tytoniowe muszą wprowadzić oznakowania wskazującego na nowy wiek - 21 lat. Chociaż minimalny wiek pozwalający na kupno został podniesiony, pracownicy w wieku od 18 lat nadal mogą sprzedawać wyroby tytoniowe.

Nowe podatki oraz kary za złamanie przepisów zaczną również obowiązywać już w piątek. Wszystkie wyroby tytoniowe muszą być sprzedawane w ich oryginalnych opakowaniach, z wyjątkiem cygar i tytoniu fajkowego - zgodnie z miejskimi przepisami. Osoby naruszające prawo mogą zostać ukarane grzywną w wysokości $1,000-$5,000 za pierwsze wykroczenie oraz od $2,500-$10,000 za drugie i każde kolejne.

Więcej informacji na temat zmian przepisów regulujących sprzedaż wyrobów tytoniowych można znaleźć na stronie miasta.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location