----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Urzędnicy powiatu Cook przypominają mieszkańcom o zapłaceniu podatków od nieruchomości, aby podatki za ich domy nie zostały zlicytowane podczas aukcji odbywającej się w maju.

Skarbnik powiatu Cook, Maria Pappas apeluje o to, aby zmniejszyć listę licytowanych nieruchomości. Powiedziała, że zaległe podatki prawie 57,000 nieruchomości mogą zostać wystawione na aukcji w maju, jeśli właściciele nieruchomości nie uregulują swoich podatków.

„Nie wiadomo, z jakiego powodu, ale na liście sprzedaży podatkowej znajduje się w tym roku więcej nieruchomości niż w przeszłości” – powiedziała.

Pappas twierdzi, iż wszystkie informacje niezbędne podatnikom znajdują się na stronie internetowej skarbnika stanu, gdzie znaleźć można również listę nieruchomości z niezapłaconymi podatkami za rok 2017.

Tanya Woods z Westside Justice Center powiedziała, że wiele osób może nawet nie zdawać sobie sprawy, iż zalegają z rachunkami za nieruchomości.

Wielokrotnie zdarza się, że rachunki są zwracane na pocztę.

„Jest to szczególnie tragiczna sytuacja dla osób, które są marginalizowane, pozbawione praw obywatelskich, dla seniorów, ubogich, niewykształconych, pracujących w niepełnym wymiarze godzin” – powiedziała Woods.

Setki seniorów kwalifikują się od ulg podatkowych. Informacje te również można znaleźć na stronie internetowej skarbnika stanu.

Czas na zapłacenie zaległych podatków od nieruchomości kończy się 3 maja.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location