----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Sears Holding Corp. zamyka 20 kolejnych sklepów, w tym sklep Sears w dzielnicy Galewood, co będzie miało miejsce w połowie września.

Te zamknięte 18 sklepów Sears i 2 sklepy Kmart są kontynuacją wcześniejszych działań, kiedy 150 sklepów tej sieci z siedzibą w Hoffman Estates, zostało zamkniętych w pierwszym kwartale bieżącego roku, a kolejnych 66 oczekuje na zamknięcie pod koniec września.

Ostatnie 20 to jedne z 235 lokalizacji, które Sears sprzedało w 2015 roku spółce zajmującej się inwestycjami w nieruchomości, Seritage Growth Properties. Seritage zapowiedziało kolejne zamknięcia w piątek.

"Staraliśmy się strategicznie i agresywnie ocenić naszą przestrzeń magazynową i produktywność i zdecydowaliśmy się przyspieszyć zamykanie nierentownych sklepów, jak to już wcześniej ogłosiliśmy" - powiedział rzecznik Sears, Howard Riefs.

Jedynym w Chicago wśród 20 zamykanych sklepów będzie ten w dzielnicy Galewood, przy North Harlem Avenue.

Po jego zamknięciu w obrębie miasta pozostanie już tylko jeden, ostatni sklep Sears, znajdujący się przy Six Corners w rejonie Portage Park.

Oczekuje się, że zamykane sklepy rozpoczną wyprzedaż likwidacyjną do 30 czerwca przed ostatecznym zamknięciem we wrześniu. Centrum samochodowe placówki w Galewood zostanie zamknięte pod koniec lipca. 

Monitor

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location