----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Policja aresztowała i postawiła zarzuty mężczyźnie, który w dniu 1 sierpnia zepchnął pasażera na tory kolejki CTA. 34-letni Chad M. Estep został oskarżony o próbę morderstwa.

Do zdarzenia doszło 1 sierpnia na stacji kolejki niebieskiej linii Washington przy 19. N. Dearborn Str. 46-letni mężczyzna czekał na peronie, aby wsiąść do pociągu, kiedy został zepchnięty na tory, a następnie zablokowany przez napastnika, który nie pozwalał mu wspiąć się na peron. Dopiero interwencja innych podróżnych sprawiła, że podejrzany uciekł, a pasażerowie udzielili pomocy poszkodowanemu.

Policja wykorzystała nagrania z kamer bezpieczeństwa do zidentyfikowania sprawcy. Okazał się nim neurobiolog z doktoratem z Northwestern University. Według policyjnych ustaleń, Chad Estep był wyraźnie pijany, gdy zaatakował swoją ofiarę, mężczyznę, którego wcześniej nie znał.

Jego adwokat twierdzi, że zgromadzone dowody są "minimalne".

"Pan Estep jest młodym człowiekiem, ma doktorat z uniwersytetu Northwestern, który otrzymał w marcu. Pracuje jako analityk danych, mieszka razem z żoną i prowadzi spokojne życie. Jest wartościowym członkiem swojej społeczności. Przykro mi, że pan Estep musi przejść przez to wszystko. Zarzuty wniesione przeciwko niemu są bardzo poważne, ale o ile widzę, zgromadzono tylko minimalne dowody przeciwko mojemu klientowi. Mamy zamiar przeprowadzić własne śledztwo w tej sprawie i spodziewam się, że pan Estep zostanie oczyszczony z zarzutów" - powiedział Vadim Glozman, adwokat oskarżonego.

Chad Estep został aresztowany w poniedziałek po południu, w swoim domu przy 1700 West Ellen. Został oskarżony o napaść i próbę morderstwa, a także wykroczenie związane z wejściem na peron bez dokonania opłaty.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location