----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Trzech mężczyzn wykorzystujących portal społecznościowy do przeprowadzenia transakcji handlu bronią palną, usłyszało zarzuty po tym, jak władzom federalnym udało się przerwać sieć sprzedaży pomiędzy Chicago a Kentucky.

Chicagowskie oddziały Crime Gun Strike Force aresztowały trzech podejrzanych, wszystkich w wieku 23 lat, którzy zostali zidentyfikowani jako Christopher Henderson, John „Jojo” Phillips i Jaiqail Wright. Usłyszeli zarzuty dotyczące handlu bronią bez odpowiednich licencji.

Phillips, pochodzący z miejscowości Hillside, ma na swoim koncie wcześniejsze skazanie i został oskarżony o dodatkowe naruszenie przepisów z tego powodu.

Przedstawiciele władz federalnych twierdzą, że cała trójka sprzedała od 80 do 90 sztuk broni i zajmowała się handlem co najmniej od września 2016 – część ze sprzedanej broni została potem odzyskana na miejscach przestępstw w Chicago. Według śledczych, sprzedaż dotyczyła pistoletów, karabinów, dodatkowych magazynków i amunicji, a działalność oskarżonych prężnie się rozwijała i była bardzo dochodowa. Oskarżenia zawierają szczegółowe informacje przeprowadzanych transakcji na podstawie monitorowanej przez agentów sprzedaży w mediach społecznościowych. Henderson i Phillips znajdowali kupców za pośrednictwem prywatnej strony internetowej dotyczącej broni - ArmsList.com, używając fałszywych nazwisk i różnych adresów e-mail. Następnie kontaktowali się z Wrightem za pośrednictwem strony Facebook, a Wright bezpośrednio pośredniczył w sprzedaży bronią.

We wtorek w oświadczeniu wydanym przez chicagowski departament policji, jego rzecznik Anthony Guglielmi powiedział, że departament kontynuuje „ataki na cyfrowe rynki nielegalnego handlu bronią”. Sprzedaż broni na platformach społecznościowych stanowi zagrożenie bezpieczeństwa publicznego. Wcześniej w tym miesiącu członek grupy zadaniowej ATF został zastrzelony podczas prowadzenia tajnego śledztwa dotyczącego handlu bronią w dzielnicy Back of the Yards. Oskarżony w tej sprawie, szef jednego z chicagowskich gangów, został aresztowany kilka dni później.

Bez związku z federalnym śledztwem, portal społecznościowy Facebook opublikował we wtorek raport opisujący miliony fałszywych i niebezpiecznych postów, które zostały przez firmę usunięte już w tym roku. Nielegalne transakcje dotyczące broni naruszają wiele standardów społeczności na stronie Facebook, ale w tym przypadku były dokonywane głównie za pomocą prywatnych, zakodowanych wiadomości i musieli się tym zając agenci federalni i chicagowska policja.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location