----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Prawie 1,200 przesłuchań w sądzie imigracyjnym w Chicago zostało odwołanych z powodu częściowego paraliżu pracy rządu federalnego. Liczba ta może wzrosnąć wraz z upływem tygodni.

Chicagowski sąd imigracyjny, rozpatrujący sprawy z całego Illinois oraz innych stanów Środkowego Zachodu, już ma drugi najdłuższy w kraju czas oczekiwania na załatwienie sprawy.

Do 11 stycznia w Chicago w sądzie na Van Buren Street w centrum Chicago, odwołano 1,186 przesłuchań imigracyjnych z powodu najdłuższego w historii Stanów Zjednoczonych tzw. shutdownu.

Częściowe zamknięcie pracy rządu federalnego rozpoczęło się 22 grudnia, po tym jak Kongres nie uchwalił prowizorium budżetowego z powodu żądań prezydenta Donalda Trumpa zapisania w nim $5.7 mld na budowę muru na granicy z Meksykiem, na co z kolei nie zgadzają się demokraci.

Jeśli shutdown przeciągnie się na luty, liczba odwołanych przesłuchań w sądzie imigracyjnym w Chicago może zwiększyć się do 2,978 , a w marcu do 4,975 - wynika z danych Transactional Records Access Clearinghouse (TRAC) ośrodka badań działającego przy Uniwersytecie Syracuse.

W Kalifornii odwołano o wiele więcej spraw imigracyjnych niż w naszym mieście. Według stanu do 11 stycznia w sumie 9,424 - podaje TRAC .

Analiza została przeprowadzona na podstawie przeglądu zaplanowanych przesłuchań sądowych i nie uwzględniała przesłuchań w ośrodkach detencyjnych. W grudniu Departament Sprawiedliwości USA, który nadzoruje Biuro Wykonawcze ds. Przeglądu Imigracyjnego, wydał oświadczenie zapewniając, że odwołane sprawy imigracyjne będą kontynuowane i wznowione po przywróceniu finansowania.

Ashley Huebner, zastępca dyrektora działu prawnego w National Immigrant Justice Center w Chicago, przyznaje, że jest zamieszanie i wiele spraw zostanie przesuniętych. Tymczasem już od kilku lat są duże opóźnienia.

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location