----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Lekarze twierdzą, że każdego roku udzielają tej samej porady, ale przy pierwszych opadach śniegu zdają sobie sprawę, iż ludzie naprawdę potrzebują tego przypomnienia. Dotyczy to niebezpieczeństw związanych z odśnieżaniem.

W następstwie niedzielnej zamieci na oddziałach ratunkowych pojawiły się tłumy pacjentów. Urazy dotyczyły upadków na oblodzonych chodnikach i ulicach, obrażeń ortopedycznych, złamanych nadgarstków, kostek, stłuczonych kolan. Jednak doktor Tarlan Hedeyati przypomina, że atak serca to kolejne poważne ryzyko związane z intensywnym odśnieżaniem, zwłaszcza kiedy śnieg jest mokry i bardzo ciężki.

„Słuchaj swojego organizmu. Jeśli odczuwasz zmęczenie, jeśli czujesz, że się męczysz, zaczynasz odczuwać ból w klatce piersiowej, duszności, musisz sobie zrobić przerwę. Zatrzymaj się, wejdź do środka, rozgrzej się i zobacz, jak będziesz czuć się po odpoczynku. Jeśli nadal czujesz się źle, zadzwoń do swojego lekarza lub udaj się na oddział ratunkowy” – powiedziała.

Są też inne oznaki problemów z sercem. Jeśli poczujesz nudności, zawroty głowy lub oszołomienie, natychmiast zatrzymaj się i poszukaj pomocy. Nie wolno również zapominać o odpowiedniej odzieży – ważne jest zakrycie uszu i nosa, założenie rękawiczek i czapki, aby uniknąć odmrożeń. Eksperci przypominają także, aby pamiętać o nawodnieniu.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location