----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Posiadacze broni w stanie Illinois będą musieli składać odciski palców i zapłacą więcej za karty identyfikacyjne posiadacza broni palnej (FOID). Izba Reprezentantów zatwierdziła zaostrzenie przepisów w tej kwestii.

Ustawa została przyjęta w środę i ma być odpowiedzią na niedociągnięcia w obecnym systemie identyfikacji właścicieli broni palnej. Demokratyczna senator Kathleen Willis z Addison powiedziała, że projekt ustawy jest odpowiedzią na strzelaninę w fabryce w miejscowości Aurora, w wyniku której zginęło sześć osób, w tym strzelec. Gary Montez Martin uzyskał kartę FOID, mimo tego, że był wcześniej skazany za przestępstwo i nie powinien otrzymać takich uprawnień.

Oprócz pobierania odcisków palców, karty FOID będą kosztowały 20 dolarów i trzeba je będzie odnawiać co pięć lat. Obecnie koszt to 10 dolarów, a karta ważna jest przez okres 10 lat.

Republikanin Tim Butler ze Springfield twierdzi, że zwolennicy ustawy chcą stworzyć „państwo policyjne w stanie” prosząc o odciski palców, które będą zapisane w bazie danych i ewentualnie mogą zostać wykorzystane do innych celów.

Projekt ustawy musi zostać zatwierdzony przez Senat.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location