----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Historia Dywizjonu 303 biorącego udział w bitwie powietrznej o Londyn oraz polskiego lotnictwa w czasie II wojny światowej była tematem wystawy, która dzięki Zrzeszeniu Nauczycieli Polskich została zorganizowana w oddziałach Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na terenie metropolii chicagowskiej.

Składająca się z kilkunastu plansz ekspozycja zakończyła rozpoczętą w kwietniu peregrynację po poszczególnych oddziałach Unii w placówce na terenie Norridge, gdzie nastąpiło oficjalne jej zamknięcie. W uroczystości wzięli udział gospodarze na czele z prezesem Unii na stany Środkowego Zachodu Robertem Radkowskim oraz autorzy projektu, którymi są koordynatorzy działającego przy ZNP „Przystanku Historia” Helena Sołtys i Marek Adamczyk.

„Treść wystawy jest bardzo budująca i pozwalająca poznać historię wojny obronnej 1939 roku, a szczególnie polskiego lotnictwa od pierwszego września 1939 roku do zakończenia wojny. Forma wystawy jest komiksowa, niezwykle barwna i kolorowa. Zamieszczone zdjęcia i opisy najlepiej oddają tamten czas. Jej oglądanie może stanowić znakomitą inspirację do lepszego zapoznawania się z historią współczesną naszego kraju” – powiedziała koordynatorka projektu Helena Sołtys, wiceprezes Zrzeszenia, która wręczyła gospodarzom dyplomy z podziękowaniami za wsparcie dla tej inicjatywy oświatowej.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Osoby zainteresowane tą częścią historii, pewnie ucieszy informacja o pobliskiej premierze polskiego filmu Dywizjon 303. Dowiedziałam się od znajomego, opowiadając mu o galerii.

This comment was minimized by the moderator on the site

W tym temacie koniecznie trzeba obejrzeć polską produkcję, która wchodzi do kin ostatniego dnia wakacji. Pozycja obowiązkowa!

This comment was minimized by the moderator on the site

Świetnie, że coraz więcej sie mówi o historii. Powinno być więcej takich wystaw. Na ekrany (Polskich) kin 31 sierpnia wchodzi film o Dywizjonie 303

This comment was minimized by the moderator on the site

Cieszę się, że o tej historii mówi się coraz więcej! To jest ten punkt w historii Polski, z którego możemy być stuprocentowo dumni, niezależnie od preferencji politycznych. Z niecierpliwością czekam też na polski film, Dywizjon 303, opowiadający...

Cieszę się, że o tej historii mówi się coraz więcej! To jest ten punkt w historii Polski, z którego możemy być stuprocentowo dumni, niezależnie od preferencji politycznych. Z niecierpliwością czekam też na polski film, Dywizjon 303, opowiadający tą historię. Po trailerze wnoszę, że ta produkcja będzie naprawdę dobra.

Czytaj więcej
Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location