----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Raport dziennika Chicago tribune ujawnia, w jaki sposób szpitale w mieście dokonują przeglądu swoich strategii bezpieczeństwa po śmiertelnej strzelaninie, do której doszło w szpitalu Mercy.

19 listopada Juan Lopez zastrzelił trzy osoby na zewnątrz i w środku szpitala, a następnie odebrał sobie życie.

Szpitale już zaczynają przygotowania, aby spełnić wymogi określone w nowej ustawie, która wejdzie w życie w 2019 roku. Prawo to wymaga szkoleń w zakresie zapobiegania przemocy i oceny ryzyka w placówkach.

Prawo było odpowiedzią na incydent, w którym pielęgniarki zostały zaatakowane i wzięte jako zakładniczki przez pacjenta w szpitalu Northwestern Medicine Delnor w Geneva.

Dwóch ustawodawców stanowych poinformowało, że chce przywrócić ustawę, która wymagałaby od szpitali i innych miejsc publicznych instalowania wykrywaczy metalu.

„Kiedy jedziesz na lotnisko, automatycznie wiesz, że lepiej nie brać ze sobą broni” – powiedział senator La Shawn K. Ford. „Musimy zdawać sobie sprawę z tego, w jakim społeczeństwie obecnie żyjemy. Nikt nie lubi przechodzić przez wykrywacze metalu, ale jest to coś, co prawdopodobnie stanie się normą w przestrzeni publicznej. Powinniśmy być do tego przygotowani”.

W większości szpitali unika się instalowania wykrywaczy metalu, ale dodaje strażników, opracowuje działania na wypadek strzelaniny i procedury szkoleniowe.

Amita Health planuje zapewnić więcej szkoleń personalnych w swoich 19 szpitalach.

Advocate Aurora Health twierdzi, że przyspiesza przeprowadzanie szkoleń w zakresie bezpieczeństwa we wszystkich swoich placówkach w stanie Illinois i Wisconsin. Obejmuje to wymaganie od wszystkich pracowników ukończenia klasy reakcji na potencjalnego strzelca, przeprowadzaną w trybie online.

Szpital Mount Sinai od zeszłego roku korzysta z wykrywaczy metalu.

„Przejście przez detektory zajmuje kilka sekund, pacjenci w krytycznym stanie, przynoszeni na noszach omijają te urządzenia, ale zamiast tego ich rzeczy są sprawdzane, jeśli uznamy to za konieczne” – powiedziała Michele Mazurek, główna pielęgniarka i wiceprezes ds. opieki nad pacjentami.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location