----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Potencjalnie przełomowa technologia może dać rodzicom nową szansę na bliskie kontakty z noworodkami przebywającymi na oddziałach intensywnej terapii (NICU).

Dzięki nowym bezprzewodowym czujnikom monitorującym stosowanym w Lurie Children’s Hospital, matka może tulić do siebie swojego 10-miesięcznego synka.

Asher jest pacjentem oddziału intensywnej terapii noworodków. Jego mama długo czekała na moment, w którym będzie mogła go przytulić.

„Spędziłam dużo czasu siedząc przy jego inkubatorze, tylko wpatrując się w niego lub wkładając jeden palec, by dotknąć jego skóry i mieć z nim fizyczny kontakt” – powiedziała Amanda Cruz.

Asher, który w środę skończył 10 miesięcy, urodził się bardzo wcześnie, zaledwie w 25 tygodniu ciąży, ważąc nieco ponad 1 funt. Przez wiele tygodni musiał być podłączony do maszyn, które monitorowały każdą jego funkcję życiową, co sprawiło, że rodzina Cruz nie mogła nawet go przytulić.

Ale wszystko zmieniło się w momencie, gdy zespół naukowców opracował niedawno mały, podobny do skóry czujnik bezprzewodowy, który eliminuje wszystkie kable i przewody, do których zwykle podłączeni są pacjenci oddziałów intensywnej terapii lub NICU.

Nowy czujnik jest grubości kartki papieru, ale nie tak ciężki. Czujniki przymocowywane są do klatki piersiowej i stopy w celu śledzenia wszystkich funkcji życiowych, bez konieczności stosowania kabli i klejów mocujących. Nowa technologia jest wynikiem współpracy zespołu naukowców z Northwestern University z lekarzami z Lurie.

„Teraz na klatce piersiowej znajduje się jeden bardzo mały plater z mikroukładami, który sprawdza EKG, oddech, a także tętno” - powiedziała profesor Amy Paller, dermatolog dziecięcy z Northwestern Univeristy i Lure Children’s Hospital.

Za zgodą rodziców, 90 dzieci uczestniczyło w badaniu, które trwało ostatnie dwa lata.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location