----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Przed okazałym budynkiem szkoły im. św. Ferdynanda stanęła budka z książkami. Mini biblioteczka ma umacniać kulturę czytelniczą pośród uczniów placówki.

Uroczyste otwarcie punktu miało miejsce jedenastego maja, zaledwie kilka dni po Dniu Bibliotekarza, w obecności podopiecznych szkoły, grona pedagogicznego, rodziców i proboszcza parafii św. Ferdynanda, ks. Zdzisława Torby. Ceremonię poprowadziła dyrektor szkoły Halina Żurawska - “Chcieliśmy rozszerzyć czytelnictwo wśród dzieci (…). Nasza mini biblioteczka będzie zawsze otwarta w godzinach otwarcia polonijnej placówki i będzie można zabrać książkę w zamian za inną, już przeczytaną, którą się w budce zostawi. W ten sposób chcemy zachęcić dzieci do chodzenia do bibliotek publicznych i korzystania z książek” - mówiła dyrektor placówki.

Proboszcz Torba przecinając wstęgę powiedział do uczniów: “Gratuluję pomysłu. Myślę, że będzie to miejsce bardzo przez was uczęszczane, że będziecie korzystać. To piękny sposób na to, by jeszcze bardziej pogłębiać swoją wiedzę nie tylko o Polsce, ale i o świecie i uczyć się języka polskiego (…), żeby jeszcze bardziej być i czuć się Polakami. Otwieramy budkę, którą będzie dla nas miejscem wiedzy”.

Ks. Zdzisław Torba zwrócił uwagę na problem spadku czytelnictwa wśród ludzi w każdym wieku. Inicjatywa szkoły odwróci uwagę dzieci i młodzieży od wirtualnej rzeczywistości. “Czytelnictwo to wielkie dobro, które kształtuje osobowość człowieka” - podsumował ks. Torba zaznaczając, że przedsięwzięcie to nie tylko promocja czytelnictwa, ale również uczenie dzielenia się, w tym wypadku książkami, które się już przeczytało.

Szkoła jest niezwykle wdzięczna za wielką pomoc ojca jednego z dzieci uczęszczających do placówki, Norberta Garczyńskiego, który mini biblioteczkę wybudował.

Obecnie placówka przygotowuje się do wyzwań, które czekają na nią w 2020 roku. Po pierwsze szkoła będzie gospodarzem studniówkowego balu, a we wrześniu będzie obchodzić jubileusz 25-lecia istnienia.

Tekst: Emilia Sadaj

Zdjęcia: Andrzej Baraniak

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Dziekujemy wszystkim, ktorzy przyczynili sie do powstania tej malej budki. Zapewniamy, ze madrosci w niej sa wielkie.
Dziekujemy dzieciom za podzielenie sie ksiazkami.

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location