----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Czterech chicagowskich mężczyzn niesłusznie skazanych na wyrok więzienia za rzekomy udział w podwójnym morderstwie, do którego doszło 1995 podczas rabunku, złożyło pozew federalny, oskarżając policję i prokuratorów w powiecie Cook o wymuszenie zeznań i fałszowanie dowodów.

Skazanie Charlesa Johnsona, Laroda Stylesa, LaShawna Ezella i Troshawna McCoya zostało anulowane w 2017 roku. Miało to miejsce siedem lat po tym, jak nowe odciski palców zostały powiązane z osobą, o której wiadomo, że kłóciła się z dwoma ofiarami na krótko przed ich śmiercią.

Pozew sądowy wskazuje na 14 byłych detektywów chicagowskiej policji jako oskarżonych. Wśród oskarżonych są James Cassidy i Kenneth Boudreau. Obaj uzyskali zeznania od oskarżonych w wielu sprawach, w których inne dowody ostatecznie udowadniły, że podejrzani byli niewinni.

Według złożonych pozwów miasto nie zidentyfikowało i nie monitorowało działań funkcjonariuszy, którzy dopuścili się niewłaściwego postępowania, w tym wymuszania fałszywych zeznań, co powodowało, że "uwierzyli oni, iż mogą działać bezkarnie".

Monitor

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location