----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Okazuje się, że karty kredytowe wyposażone w elektroniczne chipy, które miały zapewniać bezpieczeństwo konsumentów, narażone są na ryzyko ze względu na możliwość ich wypadnięcia.

Chipy zainstalowane w kartach kredytowych chronią klientów przed hakerami i sprawiają, że trudniej wykraść ich dane osobiste, jednocześnie ta sama technologia może przyczynić się do tego, że staniemy się ofiarą oszustwa. Chipy mogą fizycznie wypadać z kart i w ten sposób zostać użyte przez przestępców.

Transakcje chipowe zajmują więcej czasu, ale dzięki temu utrudniają hakerom kradzież informacji o koncie przechowywanych na tym niewielkim kawałku plastiku.

"To kwestia bezpieczeństwa, które sobie cenię" - powiedział Oliver Medina, klient korzystający z tego rodzaju karty kredytowej.

Ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że chip w karcie kredytowej może po prostu wypaść.

"To nieprawdopodobne. Przecież dzięki temu powinny one być coraz bezpieczniejsze" - powiedział Frank Fortunato, konsument.

Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, klienci często mogą nie zdawać sobie z tego sprawy, ponieważ wciąż mogą używać karty przesuwając w czytniku pasek magnetyczny.

Jedne z klientów skontaktował się z oddziałem Chase, gdzie został poinformowany, że musi otrzymać nową kartę kredytową z nowym numerem, ponieważ jeśli ktokolwiek znajdzie chip z jego karty w nienaruszonym stanie, może umieścić go na innej karcie kredytowej i używać.

"Jeśli taka sytuacja ma miejsce, najlepiej jest zadzwonić do banku i zgłosić to jako zagubioną kartę kredytową" - powiedział Shawn Kanady z Truswave. "Istnieje wiele czynników, mających wpływ na to, że chip może wypaść z karty, takich jak nadmiar wilgoci, ciepła czy problemy przy produkcji karty, itd.".

Rzecznik prasowy Chase poinformował, że przypadki, kiedy cały chip wypada z karty kredytowej są niezmierne rzadkie, częściej zdarza się, że jego górna część trochę się poluzowuje. "W takiej sytuacji gorąco namawiamy do wymiany karty i otrzymania nowego numeru konta, ponieważ to najlepszy sposób na powstrzymanie kradzieży na naszym koncie".

Eksperci techniczni twierdzą, że jest bardzo trudno oderwać chip z karty bez jego uszkodzenia i wymaga to wiele cierpliwości, ale można to zrobić, jeśli ktoś się uprze.

"A jeśli ktoś jest profesjonalistą, szybko znajdzie na to sposób" - przewiduje Marquecta Jackson, użytkownik karty z chipem.

Łatwiej o sytuację, kiedy przestępca użyje chipa, który odkleił się od karty i spadł samodzielnie.

"W przeciwieństwie do Europy, gdzie wymagany jest kod pin przy użyciu karty z chipem, w Stanach Zjednoczonych nie jest to konieczne. Wystarczy chip i już ktoś ma dane twojej karty kredytowej" - powiedział jeden z klientów.

Chipy w kartach kredytowych mają gwarantować ich bezpieczeństwo i wydaje się wręcz ironiczne, że same mogą powodować luki w tej dziedzinie, ale eksperci twierdzą, że ryzyko jest wciąż bardzo niskie.

"Prawdopodobieństwo, że chipa znajdzie ktoś z zamiarem wykorzystania go w złej wierze jest bardzo niewielkie, choć jednak jest to możliwe" - powiedział Kanady.

W niektórych przypadkach z karty kredytowej można wciąż korzystać do zakupów online, więc czasem można się nie zorientować, że doszło do wypadnięcia chipa.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location