----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

30 grudnia odbył się pogrzeb zmarłego nagle przed świętami Bożego Narodzenia w wieku 60 lat Chestera Kiercula, właściciela popularnego klubu nocnego “Capitol”.

Popularny “Chester” przez wiele lat prowadził klub, na którego scenie występowało wielu artystów polskiej estrady. Między innymi autorka przeboju “Mydełko Fa” Marlena Drozdowska. Capitol był miejscem spotkań kibiców sportowych różnych dyscyplin, którzy oglądali tam transmisje z imprez rangi mistrzostw świata i olimpiad. Niestety, konflikt i prawne przepychanki z członkami lokalnych władz spowodowały konieczność czasowego wyłączenia klubu z działalności, co przysporzyło właścicielowi sporo kłopotów i zmartwień. Śp. Chester cały czas jednak dbał o lokal i jego obejście. To właśnie przy odśnieżaniu wokół klubu doznał zawału i pomimo natychmiastowej pomocy zmarł.

W kościele św. Konstancji zmarłego żegnali najbliżsi, znajomi i przyjaciele. Po mszy świętej sprawowanej w intencji zmarłego przez ks. Tadeusza Dzieszkę, trumna z doczesnymi szczątkami śp. Czesława Kiercula została przewieziona na cmentarz Maryhill w Niles, gdzie został pochowany na kwaterze nr 53.

(ab)

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location