----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Problem z recyklingiem w Chicago zostały dobrze udokumentowany, ale nowy raport wykazuje, że co najmniej pięć innych dużych miast w Illinois nie spełnia średniej krajowej pod względem recyklingu w USA.

Zgodnie z nowym badaniem, przeprowadzonym przez U.S. Public Interest Research Group, co najmniej sześć z 11 największych miast w naszym stanie, ma współczynnik recyklingu poniżej średniej krajowej, wynoszącej około 35 procent.

W ramach badania „The State of Recycling in Illinois” (Stan recyklingu w Illinois) organizacja non-profit zebrała i przeanalizowała dane dotyczące recyklingu z ostatnich trzech lat dla niektórych najbardziej zaludnionych miast w Illinois. Wskaźnik recyklingu w Illinois wynoszący w 2017 roku 9 procent (najnowsze dostępne dane), był najgorszy, ale w żadnym z pozostałych miast ten odsetek nie przekraczał 30 procent.

Wskaźniki recyklingu według roku dla każdego miasta uwzględnionego w badaniu:

Naperville, 30 procent (2017)
Rockford, 28 procent (2018)
Waukegan, 22 procent (2017)
Champaign, 13 procent (2018)
Springfield, 12 procent (2016)
Chicago, 9 procent (2017)

Ze względu na brak wymaganej sprawozdawczości dla miast i innych jurysdykcji, Illinois nie publikuje danych dotyczących ogólnego stanu recyklingu w całym stanie – wynika z Illinois PIRG.

Publikacja badania w dniu 15 listopada zbiegła się z obchodami amerykańskiego Dnia Recyklingu (America Recycles Day), inicjatywy organizacji non-profit Keep America Beautiful, której celem jest promowanie recyklingu w USA.

„To Amerykański Dzień Recyklingu, ale niestety Illinois jest bardzo zaśmiecone” – powiedział w ubiegłym tygodniu Abe Scarr, dyrektor Illinois PIRG Education Fund. „Poziom recyklingu w Chicago wynoszący 9 procent jest fatalny, a nawet najlepsze miasta utrzymują się poniżej średniej. Musimy wprowadzić poważne usprawnienia w tej kwestii”.

Niedawne zmiany w prawie międzynarodowym – a mianowicie odmowa Chin w zakresie importu odpadów z tworzyw sztucznych – dają Illinois i innym tanom szansę na rozszerzenie swojej polityki recyklingowej, poprzez inwestowanie w lepsze systemy zbiórki, sortowania i przetwarzania, takie jak do tej opory oferowane przez Chiny.

W swoim raporcie organizacja Illinois PIRG zaleca, aby miasta przyjmowały tak zwane systemy „SMART” (Save Money And Reduce Trash – Oszczędzaj Pieniądze i Zmniejsz Ilość Śmieci”, które pobierają opłaty za wywóz śmieci w oparciu o ilość surowców wtórnych z gospodarstwa domowego, co zapewnia zachęty do redukcji i ponownego użycia materiałów.

„Naprawienie systemu odpadów w Illinois będzie wymagało inwestycji, odważnej polityki i lepszej edukacji na temat śmieci” – powiedział Alex Truelove z U.S. PIRG Education Fund w wydanym oświadczeniu. „Dobrą wiadomością jest to, że wiemy, iż ludzie chcą sortować śmieci i wiemy, jak poprawić infrastrukturę recyklingu. Teraz potrzebujemy tylko zobowiązania, aby robić to lepiej”.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Niebieskie kubly do ktorych prawie nic wrzocic nie wolno to nie recycling,to porazka politykow tego miasta

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location