Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Podczas gdy aligator z laguny Humboldt Park zyskuje coraz większy rozgłos, znajdowanie niezwykłych lub egzotycznych zwierząt nie jest niczym nowym dla chicagowskiego zespołu Animal Care and Control.

W ostatnich latach wzywano ich do wszelkiego rodzaju stworzeń, od pawia czy wietnamskiej świni zwisłobrzuchej. Podczas gdy tego rodzaju odkrycia wzbudzają ekscytację, eksperci przypominają ludziom, ale często zwierzęta te są nielegalnie sprowadzane i najczęściej kiedy ich rozmiary przekraczają zdolność właścicieli do opieki nad nimi, porzucane w parkach czy innych otwartych miejscach.

W 2011 roku urzędnicy ds. zwierząt z powiatu Cook znaleźli dwa osobniki kinkażu w miejscowości Berwyn. Są krewnymi szopa pracza, zwykle spotykanymi w tropikalnych lasach deszczowych, posiadającymi zdolność odwracania stóp do tyłu, aby łatwo biegać w dowolnym kierunku. Zostały one przetransportowane do sanktuarium dla zwierząt w Wisconsin.

Chicagowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami przypomina osobom zainteresowanym posiadaniem zwierząt, że istnieje wiele psów i kotów szukających stałego domu. Opłaty za adopcję kotów starszych niż 6 miesięcy zostały zniesione do końca miesiąca, a w dniach 20 i 21 lipca również dla psów powyżej 6 miesięcy.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location