----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Według raportu strony WalletHub, Illinois jest jednym z najlepszych stanów w kraju pod względem bezpieczeństwa na drogach.

W raporcie „Najbezpieczniejsze stany Ameryki” Illinois zajęło 35 miejsce w klasyfikacji ogólnej, ale jeden z najwyższych wyników w kategorii bezpieczeństwa na drogach, zajmując pod tym względem drugie miejsce. W opracowaniu brano pod uwagę jakość dróg, liczbę aresztowań za jazdę pod wpływem substancji (DUI), liczbę ofiar śmiertelnych wśród pieszych i rowerzystów.

„Illinois osiąga najlepsze wyniki pod kątem ilości DUI na mieszkańca, z drugą najniższą liczbą incydentów” – twierdzi analityk WalletHub, Jill Gonzalez.

Stany były oceniane pod względem 48 różnych kluczowych wskaźników bezpieczeństwa w pięciu najważniejszych kwestiach: bezpieczeństwa osobistego i mieszkaniowego, bezpieczeństwa finansowego, bezpieczeństwa na drogach, bezpieczeństwa w miejscu pracy i przygotowania na wypadek nagłych sytuacji.

„Mieszkańcy powinni mieć na uwadze, że poczucie bezpieczeństwa jest podstawową potrzebą człowieka i istnieje wiele różnych rodzajów bezpieczeństwa” – powiedziała Gonzalez. „Ludzie mogą czuć się bezpiecznie, jeśli wiedzą, że mają stałą pracę, żyją w bezpiecznym sąsiedztwie lub jeśli ich dochód umożliwia im zaoszczędzenie pieniędzy”.

W Illinois odnotowano ponadprzeciętne wyniki w ilości pracowników organów ścigania na jednego mieszkańca (trzecie miejsce, za New Jersey i Luizjaną) oraz liczby samobójstw (7 miejsce).

Każdy stan oceniano na 100-puntkowej skali, przy czym 100 oznacza najwyższy poziom bezpieczeństwa, jaki może otrzymać stan.

Ogólny wynik Illinois to 46.94. Vermont zostało uznane za najbezpieczniejszy stan z wynikiem 66.02. Mississippi uzyskało ostatnie miejsce, osiągając wynik 42.90.

W innych kategoriach Illinois znajdowało się w drugiej dziesiątce, zajmując 25. miejsce pod względem bezpieczeństwa w miejscu pracy, co obejmowało ocenę śmiertelnych wypadków wśród 100,000 pełnoetatowych pracowników, a także ilość urazów i chorób na 10,000 pracowników zatrudnionych na cały etat. Nasz stan osiągnął 34. pozycję w kwestii gotowości na sytuacje kryzysowe oraz 44. w zakresie bezpieczeństwa finansowego, co uwzględnia między innymi wskaźniki bezrobocia i ilość domów z zadłużeniem przekraczającym wartość pożyczki (underwater homes) oraz inne kwestie.

Pod względem bezpieczeństwa osobistego i mieszkaniowego, w którym oceniano stany w oparciu o masowe strzelaniny, kradzieże, napady i zabójstwa, Illinois znalazło się na 35 miejscu.

W raporcie Illinois zajęło 47. miejsce pod względem liczby morderstw i nieumyślnych zabójstw na każdego mieszkańca. Ilość tych „incydentów” w Illinois niestety stale wzrasta, powiedziała Gonzalez.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location