----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Firma już w styczniu zapowiedziała planowane podwyżki, a w tym tygodniu wysłała do swoich subskrybentów na terenie Stanów Zjednoczonych emaile z przypomnieniem o wzroście cen w następnym cyklu rozliczeniowym.

Netflix zapowiada, iż wzrost przychodów pomoże dodać do oferty więcej programów telewizyjnych i filmów. Każdy oferowany plan w Stanach Zjednoczonych podrożeje o 1 do 2 dolarów. Cena podstawowego pakietu wzrośnie z 8 do 9 dolarów miesięcznie, a plan obejmujący strumieniowanie w systemie HD na dwóch urządzeniach z 11 do 13 dolarów miesięcznie. Cena planu premium wzrośnie z 14 do 16 dolarów.

Netflix intensywnie inwestuje w oferowane treści. Firma przeznaczyła 8 miliardów dolarów na nowe programy i filmy w 2018 roku – poinformowano przy okazji ogłaszania wyników za trzeci kwartał 2017 r. Inwestycje opłaciły się pod względem otrzymanych nagród. Produkcje Netflixa otrzymały trzy Oskary, w tym nagrodę za najlepszego reżysera dla filmu „Roma”. Netflix zdobył także 23 nagrody Emmy za swoje programy, w tym „The Crown”, „Stranger Things” i „GLOW” w 2018 roku.

Inwestorzy początkowo „nagrodzili” firmę za wzrost cen. Akcje firmy podskoczyły o 6 procent po styczniowym komunikacie i od tego czasu utrzymują się na wyższych poziomach.

Osoby, które dołączyły do serwisu po zapowiedzi podwyżek, od początku płacą wyższe sumy. Analitycy poinformowali, że większość obecnych klientów jest skłonna płacić więcej, o ile Netflix nadal będzie zapewniać szeroki zakres popularnych programów.

W 2019 roku Netflix będzie się musiał zmierzyć z kilkoma nowymi konkurentami.

Apple zaprezentowało niedawno TV+, swoją własną usługę przesyłania strumieniowego, która będzie zawierać oryginalne treści, w tym dwie serie dokumentalne Oprah Winfrey i film, w którym wystąpią Reese Witherspoon, Jennifer Aniston i Steve Carrel. Ta usługa nie ma jeszcze podanej oficjalnej daty rozpoczęcia. Disney, NBCUniversal i WarnerMedia, firma macierzysta CNN, planują w tym roku również uruchomienie własnych platform transmisji strumieniowej.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location