----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Kilka miesięcy po wybuchu skandalu dotyczącego wykorzystywania seksualnego, który wstrząsnął chicagowskimi szkołami publicznymi, jeden z nauczycieli został oskarżony o molestowanie uczniów.

Śledczy poinformowali, że cztery młode dziewczyny zgłosiły nadużycie, twierdząc, że nauczyciel dotykał je w nieprzyzwoity sposób. Jedną z ofiar była 15-letnia uczennica, która pomagała 55-letniemu Julio Mora podczas wykonywania prac społecznych.

Mora jest nauczycielem matematyki w Cardenas Elementary. Został oskarżony o cztery przypadki wykorzystania seksualnego. Policja poinformowała, że oskarżony niewłaściwie dotykał i molestował cztery uczennice, wszystkie w wieku poniżej 18 lat. Zgodnie z dokumentami sądowymi, co najmniej jeden z zarzutów miał miejsce na terenie szkoły.

Rzecznik CPS poinformował w wydanym oświadczeniu: „Ochrona studentów jest naszym najwyższym priorytetem, a okręg szkolny podjął natychmiastowe działania tej jesieni, aby usunąć Mora z zajmowanego stanowiska po uzyskaniu wiedzy na temat stawianych mu zarzutów nadużycia. Doceniamy reakcję organów ścigania na te poważne zarzuty, a Biuro Ochrony Uczniów i Title IX współpracują przy koordynacji działań stanowiących wsparcie dla uczniów, których dotyczy ta sprawa”.

Mora został zwolniony z więzienia powiatowego i obecnie przebywa pod nadzorem elektronicznego monitoringu. Według ustaleń sądu, mężczyzna nie ma prawa do żadnego kontaktu z nieletnimi.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location