----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Laavion Goings Jr. przebywał na wolności po wyjściu z więzienia zaledwie dwa miesiące, gdy spróbował obrabować kobietę czekającą na przystanku autobusowym.

Okazało się, że kobieta była uzbrojona i strzeliła pierwsza, trafiając 19-latka w klatkę piersiową. Nastolatek pobiegł z powrotem do domu i udało mu się dotrzeć do klatki schodowej, zanim nie upadł na ziemię. Tam znaleźli go oficerowie tuż przed godziną 6 rano we wtorek, kilka minut po strzelaninie. Chłopak zmarł po przewiezieniu go do szpitala Advocate Christ Medical Center w Oak Lawn.

Na nagraniu wideo z pobliskich kamer monitoringu, które zarejestrowały moment zdarzenia, widać kobietę klęczącą na ulicy, gdy napastnik ucieka. Kiedy Goings zniknął za rogiem, kobieta zaczęła biec po Normal Avenue, w stronę swojego mieszkania położonego kilka przecznic dalej.

Kobieta odmówiła komentarza w sprawie strzelaniny, ale nie wydawała się zaskoczona informacją, że nastolatek mieszkał niedaleko jej w dzielnicy Fernwood. Policja twierdzi, że kobieta ma ważne pozwolenie na posiadanie i noszenie broni, z której strzeliła do napastnika.

Nastolatek miał na swoim koncie historię aresztowań, głównie z powodu narkotyków. Ale w czerwcu ubiegłego roku został oskarżony o napad na sierżanta i oficera policji po tym, jak on i jego ojciec zostali aresztowani podczas policyjnego nalotu w dzielnicy Englewood, gdzie mieszkał ojciec.

Policja wykonała nakaz przeszukania w dniu 8 czerwca, a podczas rewizji znalazła dwie torby zawierające heroinę, a także butelkę z pigułkami wypełnioną czymś, co uznano za płynną kodeinę.

Kiedy policjanci eskortowali nastolatka na dół, zaczął stawiać opór, popychając i chwytając sierżanta. Drugiemu obecnemu na miejscu policjantowi udało się obezwładnić podejrzanego i zaprowadzić go do policyjnego radiowozu. W drodze na posterunek policji w dystrykcie Englewood, Goings kopał w drzwi samochodu i kraty w środku. 

19-latek został oskarżony o napaść na oficera, ale zarzuty zostały wycofane w październiku, kiedy oskarżony przyznał się do zarzutów związanych z narkotykami. Został warunkowo zwolniony z więzienia na początku listopada, kilka dni przed swoimi 19. urodzinami.

Ojciec nastolatka przebywa w areszcie oskarżony o nielegalne posiadanie broni i kryminalne zarzuty związane z użyciem broni.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location