----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Przemoc z bronią palną jest największym problemem społecznym młodzieży w Chicago – wynika z ankiety przeprowadzonej wśród rodziców.

Według danych departamentu policji, w ubiegłym roku w Chicago doszło do około 2,391 strzelanin, w których rannych zostało 2,948 osób. Z około tysiąca ankietowanych rodziców, 87 procent uznało przemoc z użyciem broni palnej za główny problem dzisiejszej młodzieży.

„Obserwujemy, że na liście 10 najważniejszych problemów społecznych młodzieży według opinii rodziców w Chicago, znajdują się obawy dotyczące interakcji międzyludzkich związanych z przemocą, zastraszaniem, i zagrożenia płynące z mediów społecznościowych” – powiedział doktor Matt Davis z Lurie Children’s Hospital, który opracował ankietę The Healthy Chicago Survey – Junior 201-2018 wspólnie z departamentem zdrowia publicznego. „Na liście 10 najważniejszych problemów znajdują się także obawy dotyczące warunków życia, takich jak ubóstwo i zamieszkanie w niebezpiecznej okolicy”.

Zastraszanie, znęcanie się oraz cyberbullying zostały uznane za drugie największe zagrożenie przez 76 procent respondentów. Następne w kolejności znalazło się ubóstwo (74%), brak nadzoru ze strony dorosłych (73%) oraz rasizm i dyskryminacja (70%).

„Wiemy, że aby poprawić wyniki zdrowotne, musimy poprawić czynniki wpływające na stan zdrowia” – powiedziała Julia Morita, komisarz departamentu zdrowia publicznego w wydanym oświadczeniu. „W ciągu ostatnich kilku lat Chicago poczyniło znaczne postępy w zakresie poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia dzieci, ale nasza praca nie jest jeszcze skończona. Znając podstawowe obawy rodziców i opiekunów, możemy zacząć wspierać rodziny, aby osiągnąć lepsze wyniki zdrowotne”.

Aby poradzić sobie z niektórymi społecznymi uwarunkowaniami, które mają wpływ na młodzież, Lurie Children’s Hospital współpracuje z innymi szpitalami i organizacjami społecznymi nad takimi inicjatywami jak Chicago HEAL (Hospital Engagement, Action & Leadership) i West Side United, aby stworzyć możliwości gospodarcze w najbardziej niedofinansowanych dzielnicach miasta.

Inicjatywa Chicago HEAL jest efektem współpracy 10 największych szpitali obsługujących rejon Chicago, wspierana przez senatora Dicka Durbina, mająca na celu ograniczenie przemocy i poprawy zdrowia w najbardziej zaniedbanych dzielnicach miasta.

Oprócz szpitala Lurie Children, innymi placówkami uczestniczącymi w programie Chicago HEAL SĄ: Advocate Christ Medical Center, AMITA Health’s Saints Mary and Elizabeth Medical Center, Cook County Health and Hospital System, Loyola University Medical Center, Northwestern Memorial Hospital, Rush University Medical Center, Sinai Health System, University of Chicago Medical Center, and University of Illinois Hospital oraz Health Sciences Systems.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location