----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Popularny polonijny kardiolog, dr Bronisław Orawiec wśród panów i dr Halina Anioł wśród pań zostali zwycięzcami XXVII Polonijnych Mistrzostw Lekarzy w Tenisie Ziemnym, które pod patronatem konsula generalnego RP, Piotra Janickiego, odbyły się na kortach tenisowych w Lions Park na terenie miasteczka Prospect Heights.

Dwudziestokrotny zwycięzca tej imprezy, a zarazem organizator turnieju, Bronisław Orawiec, w pokonanym polu pozostawił Sławomira Puszkarskiego, Janusza Dańkę i Romana Marszałka. Halina Anioł wygrała w finale z Beatą Danek. Trzecie miejsce wywalczyła Mirosława Kuder. Wśród deblistów najlepszą parą okazał się rodzinny duet Mieszka i Bronisława Orawców, którzy w finale wygrali z parą Roman Marszałek-Piotr Włodarczyk. Trzecie miejsce przypadło Halinie Anioł grającej z Wojciechem Łysińskim.

Uroczystość zakończenia turnieju i wręczenia pucharów odbyła się wspólnie z rozdaniem nagród uczestnikom turnieju lekarze kontra dziennikarze, który w tym roku zakończył się wynikiem remisowym 3:3. W ceremonii rozdania nagród, która 25 sierpnia odbyła się w prywatnej posiadłości Grażyny i Bronisława Orawców w Northbrook obok uczestników gier uczestniczyła światowej sławy transplantolog prof. Maria Siemionow z mężem prof. Włodzimierzem Siemionowem oraz prezes Związku Lekarzy Polskich w USA, prof. Marek Rudnicki. Obecny był kapitan drużyny dziennikarzy red. Piotr Dąbrowski oraz gracze red. Eugeniusz Jarząbek i Tadeusz Szmelter.

Zwycięska para rywalizacji tenisowej wśród lekarzy Halina Anioł i Bronisław Orawiec została laureatami rankingu najlepszych sportowców wśród lekarzy. Dla Bronisława Orawca jest to już 26. zwycięstwo w tej rywalizacji. Halina Anioł na najwyższym podium stanie po raz dwunasty. Wręczenie pucharów będzie jednym z punktów dorocznego balu lekarzy, który odbędzie się w lutym przyszłego roku w hotelu Ritz Carlton w centrum Wietrznego Miasta.

Tekst: Andrzej Baraniak

Zdjęcia: archiwum KS. Bronek

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location