----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Polonijny ranking ćwierćwiecza

Założony przed dr. Bronisława Orawca lekarski Klub Sportowy “Bronek” ogłosił wyniki rankingu na najlepszego lekarza sportowca w ciągu ostatnich 25 lat. Medale dla zwycięzców wręczono podczas uroczystości przygotowanej z okazji ćwierćwiecza działalności klubu.

Ranking na najlepszego sportowca pośród chicagowskich lekarzy przeprowadzany jest co roku. O tytuł walczą uczestnicy mistrzostw lekarskich, jakie organizuje prowadzony przez dr. Orawca lekarski klub sportowy, począwszy od dorocznych zawodów narciarskich po kolejne edycje turniejów tenisowych. Wyniki uzyskane w poszczególnych latach trwania rankingu wykorzystano następnie do wyłonienia championów ćwierćwiecza. Tytuł najlepszego sportowca pośród lekarzy ostatnich 25 lat otrzymał sam dr Orawiec, który nieprzerwanie od pierwszej edycji rankingu ćwierć wieku temu zajmował pierwszą lokatę. Pośród pań najlepszą sportsmenką została dr Halina Anioł, która na szczycie dorocznych rankingów lądowała już 11 razy. W klasyfikacji panów drugie miejsce przypadło dr. Markowi Rudnickiemu, trzecie dr. Józefowi Mazurkowi. Pośród pań druga była dr Beata Danek, trzecią pozycję wywalczyła dr Joanna Kloc. Uroczystość wręczenia okolicznościowych medali miała miejsce w rezydencji dr. Bronisława Orawca w Northbrook podczas świętowania okrągłej rocznicy istnienia Klubu Sportowego “Bronek”.

Historia klubu zaczęła się w 26 stycznia 1992 roku. Jego założyciel, znany polonijny kardiolog, dr Bronisław Orawiec widział potrzebę podjęcia sportowej inicjatywy w środowisku chicagowskich lekarzy: “Idea założenia klubu sportowego pojawiła się u mnie po przyjeździe do Chicago, gdzie rozpocząłem pracę jako lekarz kardiolog. Zauważyłem, że wśród lekarzy pracujących w Chicago jest wielu zapalonych sportowców, uprawiających różne dyscypliny sportu jeszcze w Polsce i kontynuujących te pasje w nowej ojczyźnie. Jako zapalony tenisista i narciarz podjąłem starania o utworzenie lekarskiego klubu sportowego, który pozwoliłby na realizację sportowych zainteresowań wśród braci lekarskiej i ich rodzin”.

W ciągu ćwierćwiecza istnienia KS “Bronek” przeprowadził w sumie 105 zawodów narciarskich i tenisowych, w tym 21 edycji Światowych Mistrzostw Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim.

Podczas jubileuszowej uroczystości odbyło się wręczenie specjalnych wyróżnień dla byłego konsula generalnego oraz senatora Franciszka Adamczyka, dla organizatorów pokazu mody narciarskiej, który uświetnił wieczór, Małgorzaty i Andrzeja Pitoniów oraz dla fundatorki lekarskich imprez Barbary Cooper, a także kapitana drużyny tenisowej dziennikarzy Piotra Dąbrowskiego.

Tekst: Emilia Sadaj/NEWSRP

Zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location