----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Na międzystanowej autostradzie nr 57 doszło do ponad 40 strzelanin w ciągu ostatnich trzech lat. Dwie ostatnie miały miejsce w poniedziałek.

Pracownica poczty została śmiertelnie postrzelona na autostradzie międzystanowej 57, kilka godzin po tym, jak w innej strzelaninie na tej samej autostradzie, ranny został mężczyzna i dwóch chłopców.

Do strzelaniny doszło w poniedziałek, około godziny 10.00 w nocy na północnych pasach I-57 w pobliżu Cicero Avenue w Oak Park.

55-letnia Tarmara Clayton-Shelton była w drodze do pracy, gdy ktoś zaczął strzelać w stronę jej samochodu.

Kobieta zginęła na miejscu zdarzenia. Trwa dochodzenie, ale policja wstępnie przypuszcza, że mogła to być zakończona strzałami kłótnia drogowa. Clayton-Shelton była zatrudniona przez U.S. Postal Service od ponad 25 lat. Pracowała w placówce obsługującej wojsko Chicago International Military Service Center w pobliżu lotniska O’Hare. Zginęła na autostradzie niedaleko od swojego domu w Country Club Hills.

Do zdarzenia doszło około sześciu godzin po tym, jak na tej samej autostradzie w Calumet Park, na południowych przedmieściach, miała miejsce inna strzelanina. Wśród rannych był 38-letni mężczyzna, który w stanie krytycznym trafił do szpitala, oraz dwaj chłopcy w wieku 12 i 15 lat. Znajdująca się w tym czasie w samochodzie 8-letnia dziewczynka nie odniosła obrażeń, ale również trafiła do szpitala.

W przypadku tej strzelaniny policja nie ustaliła jeszcze, co do niej doprowadziło.

Na autostradzie nr 57 doszło do ponad 40 strzelanin w ciągu ostatnich trzech lat. Pod tym względem jest to najgorsza autostrada w metropolii chicagowskiej. Dużo strzelanin notowanych jest także na autostradach: Dan Ryan i Eisenhower. Najczęściej jest to finał porachunków, do których dochodzi na ulicach w południowych dzielnicach.

Ciągle najwięcej takich incydentów ma miejsce w nocy, ale uzbrojeni sprawcy czują się bezkarni także w dzień. Stanowa policja podkreśla, że to porachunki gangów, które przenoszą się na autostrady, a ofiary przeważnie nie są przypadkowe. W związku ze wzrostem takich incydentów stanowa policja zwiększyła też liczbę patroli.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location