----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Chicagowskie Muzeum Nauki i Przemysłu oferuje programy sensoryczne dla dzieci o specjalnych potrzebach. Nowy program zapewnia proste modyfikacje eksponatów w celu uzyskania bardziej pozytywnego doświadczenia. Celem jest usunięcie barier między dziećmi a możliwościami edukacji.

„Wystarczy trochę mniej głośnych hałasów i zaskakujących dźwięków, mniej ruchomych świateł” – powiedział Dillon Dreilling, starszy koordynator ds. rozwoju.

To bezpłatne wydarzenie, oferowane w godzinach od 8:30 do 9:30 rano, które umożliwia mniejszej ilości osób zwiedzanie i korzystanie z możliwości edukacyjnych oferowanych przez muzeum.

Odwiedzający mogą uzyskać dostęp do mapy sensorycznej, która pokazuje, które eksponaty są głośne i jasne, a które wyciszone i ciemne. Ponadto istnieją specjalne spokojne przestrzenie z zabawkami sensorycznymi i broszurami, które ułatwiają komunikację.

„Zachowujemy to samo, ale mamy nadzieję ograniczyć niespodzianki i rzeczy, które mogą je niepokoić” – powiedział Dreilling.

W czasie organizowanych wydarzeń będą oferowane takie atrakcje, jak fabryka pomysłów, którą goście mogą zwiedzać w wybranym przez siebie tempie.

„Oferujemy dostęp do fabryki pomysłów w każdy sensoryczny poranek. Jest to w pewien sposób ograniczona przestrzeń, dzięki czemu można pozwolić dzieciom na wejście i zabawę w swoim własnym tempie. Interaktywne doświadczenia sprawą, że dzieci są naprawdę zaangażowane w podstawowe koncepcje naukowe, takie jaj koła zębate czy obieg wody, co daje przyjemną przestrzeń do samodzielnej eksploatacji i eksperymentów” – powiedział Dreilling.

Program będzie dostępne w wybrane niedziele 2019 roku: 5 maja, 23 czerwca, 8 września i 17 listopada. Na stronie muzeum można dokonać bezpłatnej rezerwacji: https://www.msichicago.org/visit/accessibility/low-sensory-early-exploration

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location