----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Oczekuje się, iż Amerykanie w tym roku wydadzą rekordową sumę pieniędzy na obchody dnia św. Walentego, pomimo tego, iż mniejszy procent deklaruje świętowanie tego święta.

Wyniki takie przedstawiło National Retail Federation and Prosper Insights & Analytics, przeprowadzając doroczną ankietę.

„Ogromna większość pieniędzy wydanych na walentynki jest nadal przeznaczona dla najbliższej osoby, ale w tym roku odnotowano duży wzrost konsumentów, którzy zamierzają obdarować także inne osoby, dzieci, rodziców, przyjaciół czy współpracowników” – powiedział Matthew Shay, prezes i dyrektor generalny NRF. „Ci, którzy celebrują to święto, wydadzą więcej niż kiedykolwiek, a to może być wynikiem silnej gospodarki. Wraz ze wzrostem zatrudnienia i dochodów, wydaje się, że konsumenci poszerzają listę osób, które kwalifikują się do otrzymania kartki lub pudełka czekoladek”.

Z udzielonych odpowiedzi wynika, że ankietowani wydadzą średnio $161.96 dolarów, co stanowi o 13 procent więcej niż w ubiegłym roku, kiedy suma ta wynosiła $144.56.

Całkowite walentynkowe wydatki w Stanach Zjednoczonych wyniosą prawdopodobnie $20.7 milionów, co stanowi wzrost o 6 procent do zeszłego roku. Jednak tylko 51 Amerykanów planuje obchodzić to święto. To spadek z 55 procent w 2018 roku.

Co roku z badania wynika, iż mężczyźni wydają tego dnia więcej. W tym roku przeznaczą oni na prezenty, kwiaty czy romantyczną kolację około $229.54, co stanowi wzrost o 20 procent w porównaniu do ubiegłego roku. To również ponad dwukrotnie więcej niż suma $97.77, której wydanie deklarują kobiety.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location