----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Setki mieszkańców osiedla przyczep (mobile home park) w pobliżu Des Plaines twierdzą, że nie mają wody już od tygodnia. Obszar ten zmaga się z kryzysem wodnym, częściowo z powodu mrozów spowodowanych przez wir polarny z ubiegłego tygodnia.

Obszar ten pobiera wodę z ujęcia, które zamarzło podczas ekstremalnie niskich temperatur. Rury kanalizacyjne również zamarzły. Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że nadal nie mają wody, a inni nie mogą z niej korzystać, ponieważ ma ona brązowy kolor i zapach ścieków.

Mieszkańcy nie kryją frustracji. Jeden z nich twierdzi, że brązowa woda była i tak o 100 procent czystsza niż wcześniej, kiedy z rur płynęła czarna woda. Dodają oni, że studnia, z której pobierana jest wodą, zawsze budziła ich wątpliwości.

Kierownictwo w Zeman Homes poinformowało, że pracują nad rozwiązaniem problemu. Ale ze względu na brak postępów, sytuacją zainteresowały się lokalne władze.

„Mamy tutaj całe rodziny. Mamy osoby starsze. Musimy się upewnić, że wszyscy mają wodę i jest to czysta woda” – powiedział Kevin Morrison, komisarz powiatu Cook.

„Właściciele firmy nie dbają o to osiedle należycie. Ludzie, którzy zostali pozbawieni wody przez ponad tydzień, nigdy nie otrzymali informacji w tej sprawie. Każda osoba powinna otrzymać ulotkę informacyjną i mieć dostarczaną wodę” – twierdzi Mary Moylan, członkini Stanowej Izby Reprezentantów.

Przedstawiciele firmy twierdzą, że robią wszystko, co w ich mocy, aby przywrócić wodę. Urzędnicy mają jednak co do tego wątpliwości i w poniedziałek w okolicy pojawili się specjalni inspektorzy, aby nadzorować postęp prac. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy woda zostanie przywrócona mieszkańcom.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location