----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Nowy miejski program, zatwierdzony w środę przez Radę Miasta Chicago, będzie oferować puste działki w cenie jednego dolara, dla deweloperów, którzy stworzą na nich przystępne cenowo mieszkania.

Deweloperzy mogą nabyć od ośmiu do dwudziestu działek, których maksymalna wartość została oszacowana na $125,000 pod budowę domów jednorodzinnych i z dwoma mieszkaniami w dzielnicach na południowej i zachodniej stronie miasta - podano w oświadczeniu opublikowanym przez biuro burmistrza Rahma Emanuela.

W ramach programu o nazwie "City Lots for Working Families" (Miejskie działki dla pracujących rodzin) będzie dostępnym około 5,000 takich miejsc.

Łączna liczba domów, które zostaną dzięki temu wybudowane, będzie zależeć od zapotrzebowania rynku. Marże zysku dla deweloperów będą zależeć od wielu czynników, w tym kosztów projektu, kosztów kontraktów i innych zmieniających się wartości.

Po wybudowaniu, domy zostaną sprzedane kwalifikującym się nabywcom, w zależności od ich dochodów. Nieruchomości będą kosztować od $150,000 do $300,000. Ich nabywcy będą musieli korzystać z mieszkań i domów jako głównego miejsca zamieszkania przez okres co najmniej pięciu lat. Osoby pragnące zakupić nieruchomość, będą podlegać procesowi weryfikacji przeprowadzony przez miasto, aby potwierdzić, że mieszczą się one w graniach dopuszczalnych w programie dochodów na gospodarstwo domowe, pod warunkiem, że nie więcej niż 30 procent dochodu będzie przeznaczone na spłatę hipoteki - poinformowali urzędnicy miejscy.

Miasto planuje również usprawnić proces otrzymania pozwoleń i obniżyć koszt opłat, co znacznie ułatwi sprzedaż i zachęci do uczestnictwa w programie więcej mniejszych firm deweloperskich.

"Koszty nabycia gruntów to jedne z największych barier rozwoju budowy nowych domów" - powiedział burmistrz Rahm Emanuel w wydanym oświadczeniu. "Wyeliminowanie takich kosztów - według burmistrza - pobudzi budowę i umożliwi powstanie nowych miejsc pracy, przyczyniając się do rozwoju gospodarczego naszych dzielnic". 

Monitor

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location