----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Firma McDonald’s Corp. twierdzi, że zamierza zreformować oferowane szkolenia i zapewnić nową gorącą linię dla pracowników, w odpowiedzi na rosnące zarzuty dotyczące molestowania seksualnego.

Grupa Fight for $15 złożyła 25 zarzutów o molestowanie seksualne przeciwko firmie McDonald’s z siedzibą w Chicago do Komisji Równych Szans Zatrudnienia w USA. American Civic Liberties Union i Time’s Up Legacy Defense Fund zapewniają wsparcie prawne.

Wśród osób składających skargi jest Jamelia Fairley, która pracuje w restauracji w Sandford, na Florydzie. Fairley twierdzi, iż była nękana przez dwóch pracowników płci męskiej, którzy ocierali się o nią, szczypali i robili niestosowne komentarze.

„Stanęłam w swojej obronie i już nie pozwolę nikomu siebie nękać” – powiedziała Fairley, która dodała, że nigdy nie otrzymała szkolenia w zakresie molestowania ani tego, jak zgłosić takie zachowania.

To już trzeci raz, kiedy organizacja Fight for $15 przedstawiła zarzuty dotyczące molestowania i prześladowania w imieniu pracowników firmy McDonald’s. Oprócz zarzutów federalnych, pozwy cywilne zostały złożone w stanach Michigan, Georgia, Kalifornia i Północna Karolina.

McDonald’s twierdzi, że współpracuje z organizacjami National Rape, Abuste oiraz Incest National Network od zeszłego roku, aby opracować nowe materiały szkoleniowe. Zmieniono także zasady dotyczące pracowników, aby wyraźniej zdefiniować pojęcia molestowania seksualnego, dyskryminacji i odwetu.

Sieć restauracji fast food twierdzi, iż wysłała plakaty informacyjne do 14,000 amerykańskich restauracji. Wyjaśniono na ich, że pracownicy mogą także dzwonić na gorącą linię zewnętrznej firmy, aby zgłosić nadużycie. McDonald’s informuje, że w sierpniu zacznie prowadzić wśród pracowników szkolenia dotyczące molestowania i uprzedzeń.

„Jesteśmy zaangażowani w tworzenie i utrzymywanie kultury zaufania, w której pracownicy czują się bezpieczni, doceniani i szanowani” – napisał w liście CEO firmy, Steve Easterbrook.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location