----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Mapy Google od jakiegoś czasu pozwalają na udostępnianie naszej lokalizacji znajomym. To funkcja, która może przydać się w trakcie nieoczekiwanych wydarzeń. Gigant z Mountain View postanowił wzbogacić udostępnianie położenia o nową opcję. To informacja na temat poziomu naładowania baterii urządzenia, z którego wysyłana jest lokalizacja.

Jest to o tyle istotne, że położenie osoby, która udostępnia lokalizację może w każdej chwili ulec zmianie i ważnym jest, aby zachować z nią kontakt. Bez informacji o naładowaniu baterii nie wiadomo było, czy spieszyć się z odnalezieniem, czy też może nie. Teraz Mapy Funkcja jest już dostępna i powinna być widoczna u wszystkich użytkowników aplikacji Mapy Google. Można to zrobić z poziomu menu głównego po wybraniu opcji Udostępnianie lokalizacji.

Wielkie plany Samsunga: firma zainwestuje miliardy dolarów w 5G i sztuczną inteligencję

Koreański gigant zdecydował się na ten krok po wielu miesiącach zastanawiania się nad rozwojem. Samsung zamierza zainwestować 25 bilionów koreańskich wonów, czyli aż 22 miliardy dolarów w innowacyjne technologie i sektor przemysłowy. Zajmie się wieloma dziedzinami, ale najważniejsze z nich to rozwój sztucznej inteligencji oraz standard 5G.

Samsung podaje, że inwestuje w SI dlatego, że przyszłe innowacje na pewno będą się opierać właśnie na sztucznej inteligencji. 5G natomiast to nadchodzący standard sieciowy, który zasili nowe urządzenia na całym świecie. 

Samsung zamierza też stworzyć ponad 40 tys. nowych miejsc pracy w ciągu trzech najbliższych lat. Ogółem firma podczas inwestycji projektuje, że stworzy ok. 700 tys. miejsc pracy w różnych biznesach i sektorach przemysłu, które będą powiązane z jej inwestycjami.

Android 9.0 Pie z nowymi emoji

Google wreszcie wypuściło Androida 9.0. Nowa wersja systemu operacyjnego dostała nazwę „Pie”. Pierwsze telefony czyli naturalnie Pixele oraz Essential, są już aktualizowane. W systemie znalazło się miejsce dla ogromnej liczby zmian i nowości. Ale jest jedna rzecz, która na pewno ucieszy zwykłych użytkowników. To nowe emoji.

W Androidzie 9.0 Pie znajdziemy aż 157 nowych emoji. Oprócz tego Google wystarało się o podkręcenie wizualne istniejących już obrazków. Mamy więc kolejne buźki z nowymi wyrazami twarzy. Wiadomo było już, że zmieni się pistolet - w pistolecik na wodę.

Dodano także nowe zwierzęta, np. pandy, papugi czy homary.

Samsung wypuści konsumenckie SSD o pojemności 4 TB

Samsung już jakiś czas temu obiecał, że po wypuszczeniu terabajtowego chipu prędzej czy później wdroży na rynek konsumenckie nośniki SSD o dużej pojemności. Teraz te zapowiedzi weszły w sferę faktów. Jak podał wiceprezes Jaesoo Han, nowe dyski SSD 4-bit SATA to wielki ruch dla konsumentów.

Dyski SSD Samsunga to pierwsze produkty na rynku, które używają technologii pamięci 4-bit V-NAND. Dyski mają pamięci QLC, czyli czteropoziomowe komórki, które mogą pomieścić więcej informacji niż poprzednia generacja. Nie zmienia się przy tym prędkość dysku. W rezultacie nowe SSD zapisują i odczytują dane z prędkością - odpowiednio - 520 MB/s oraz 540 MB/s.

To już prędkość przy której można łapać i odtwarzać pliki wideo RAW w rozdzielczości 4K. Samsung podał także, że oprócz czteroterabajtowego dysku na rynku pojawią się później także nowocześniejsze SSD o pojemności 1 TB oraz 2 TB.

Klasyczny Skype na razie nie idzie na emeryturę. Microsoft zmienia zdanie

Microsoft chciał w niedługim czasie wymusić na użytkownikach Skype'a przesiadkę na najnowszą wersję. Komunikator z numerkiem 7.x i starsze wersje miały zostać odcięte od sieci. Tak się jednak nie stanie, bo wsparcie dla klasycznego Skype'a wydłużono. Niestety, gigant z Redmond nie poinformował do kiedy.

Informacje na stronach Skype'a zostały uaktualnione i tam datę związaną z odłączeniem klasycznej wersji programu usunięto. Microsoft zdecydował się na wydłużenie wsparcia dla starszego komunikatora i dodał, że decyzje podjęto na podstawie opinii od użytkowników.

Facebook i Instagram wprowadzają nowe narzędzia

Facebook opublikował właśnie wpis na swoim blogu, w którym podaje informacje na temat kilku nowych narzędzi do zarządzania naszym czasem zarówno w aplikacji Facebooka, jak i na Instagramie. Będziemy mogli np. ograniczyć liczbę powiadomień, ustawiać sobie przypomnienia czy lepiej dbać o komfort korzystania z programów.

Aby dostać się do narzędzi, trzeba najpierw udać się do ustawień danej aplikacji. W Instagramie wybieramy zatem zakładkę "Twoja aktywność", a na Facebooku "Twój czas na Facebooku". Zobaczymy potem panel kontrolny, który pokazuje nasz średni czas danej aplikacji na urządzeniu mobilnym. Tu będziemy mogli przejrzeć, ile czasu spędzamy w danej aplikacji. Facebook tym samym chce nam dać do zrozumienia, że ich narzędzia pozwolą łatwiej zerwać z uzależnieniem od mediów społecznościowych.

Co więcej, będziemy mogli dodać np. powiadomienie o planowanym czasie - jeśli go przekroczymy, Facebook lub Instagram przypomną nam, że powinniśmy wyłączyć dany program. Oprócz tego wreszcie będzie można wyciszać tzw. pushe, czyli serie powiadomień, które wciąż brzęczą nam w telefonie. Będziemy mogli ustawić wyciszenie na kwadrans, godzinę, dwie, cztery lub osiem godzin.

Opracował: Daniel Odroniec               
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location