----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Prokurator generalna Illinois Lisa Madigan ostrzega społeczności imigrantów przed potencjalnymi oszustwami imigracyjnymi, do których dochodzi w obliczu ostatnich dekretów prezydenta Trumpa dotyczących imigracji.

Imigranci powinni uważać na oszustów podających się za prawników czy doradców w sprawach imigracyjnych, którzy za swoje usługi żądają opłat z góry. Zapotrzebowanie na usługi imigracyjne wzrosło w ostatnim czasie, w związku z tym pojawiło się wiele biur i osób, które próbują to wykorzystać. Madigan ostrzega również przed osobami podającymi się za funkcjonariuszy organów ścigania, którzy żądają zapłacenia grzywny grożąc natychmiastową deportacją.

Prawo Illinois wymaga od osób świadczących usługi imigracyjne, które nie są adwokatami lub organizacjami uznanymi przez Board of Immigration Appelas rejestracji w biurze prokurator generalnej i otrzymania zezwolenia na udzielanie porad imigracyjnych.

Prawnicy imigracyjni muszą zapewnić konsumentom pisemny kontakt w języku angielskim i języku ojczystym, trzydniowe prawo do odstąpienia od umowy oraz zwrócić wszystkie otrzymane dokumenty na życzenie klienta – podało biuro Lisy Madian.

Imigranci z obawami dotyczącymi podróży do kraju pochodzenia są zachęcani do szukania pomocy u odpowiednich adwokatów lub kontaktu z lokalnym konsulatem.

Skargi i zażalenia dotyczące usług imigracyjnych można składać w urzędzie prokurator generalnej, dzwoniąc pod numer: (800) 386-5438. 

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location

----- Reklama -----

Ważne i ciekawe tematy

----- Reklama -----