----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

We Are Social i Hootsuite przygotowali nowy raport, z którego wynika, że na świecie jest już ponad 4 mld internautów. Bariera została przekroczona w tym miesiącu. To oznacza, że dostęp do internetu ma ponad połowa ludzkości. Obecnie ziemską populację szacuje się na niespełna 7.6 mld ludzi, z czego 55% zamieszkuje tereny zurbanizowane.

Rośnie także zainteresowanie serwisami społecznościowymi. Korzysta z nich prawie 3.2 mld internautów i co ciekawe, prawie 3 mld z nich w tym celu wykorzystuje smartfony. Szacuje się, że na świecie telefonów komórkowych używa obecnie ponad 5.1 mld osób, czyli 68% populacji.

W ciągu roku liczba użytkowników zwiększyła się o 7%. Natomiast w przypadku serwisów społecznościowych wzrost wyniósł już 13%. Gdy pod uwagę weźmiemy użytkowników telefonów, to zanotowano 4% wzrost.

Facebook: 200 mln kont to duplikaty i fałszywki

Rejestracja na Facebooku jest śmiesznie prosta. Nietrudno się zatem domyślić, że wiele osób zakłada drugie konto. Każdy spotkał się z takim przypadkiem, gdy jakaś nieznana osoba chce nas zaprosić do znajomych albo wysyła spamerskie wiadomości.

Według Facebooka kont duplikujących jakieś dane personalne albo po prostu fałszywych jest w sieci społecznościowej około 10% w stosunku do aktywnych użytkowników. Według raportu Facebooka w czwartym kwartale 2017 roku właśnie ok. 10 procent było fałszywkami. Wiele z takich kont zakładanych jest w Indiach, Indonezji czy na Filipinach.

Warto dodać, że nie wszystkie konta tego typu są złośliwe, chcą wyciągnąć od nas dane czy informacje. Ludzie często zakładają konta swoim zwierzakom, dublują je, gdy dostaną czasowego bana itd.

Być może liczba takich fałszywych kont jest nawet większa. Facebook przyznaje, że odkrycie czy dane konto jest fałszywe, nie należy do prostych spraw.

Apple uruchamia nowy program naprawy dla iPhone'ów 7

Apple poinformowało na własnych stronach o uruchomieniu nowej akcji serwisowej. Firma dokona bezpłatnej naprawy w telefonach, które zgłaszają błąd o braku sieci. Dotyczy to niewielkiej ilości smartfonów wyprodukowanych pomiędzy wrześniem 2016 roku i lutym tego roku.

Usterka występuje w iPhone'ach 7 tylko z kilku rynków dystrybucji i są to następujące modele:

• A1660, A1780 z Chin
• A1660 ze Stanów Zjednoczonych, Hong Kongu i Makau
• A1779 z Japonii

Apple przeprowadzi naprawę za darmo. W tym celu trzeba udać się do autoryzowanego serwisu. Warto jednak dodać, że jeśli wcześniej będą wymagane inne naprawy, to mogą zostać doliczone dodatkowe koszty. Klienci, którzy dokonali tej naprawy odpłatnie, mają otrzymać zwrot kosztów.

Z iPhone'em 7 kwalifikującym się do bezpłatnej naprawy trzeba udać się najpóźniej do dwóch lat od daty pierwotnego zakupu.

Microsoft Surface Laptop w nowej wersji z Intel Core m3

Microsoft wprowadził do oferty notebooka Surface Laptop w jeszcze niższej cenie. To model, który ma procesor Intel Core m3, gdzie dotychczas w najtańszym modelu był to układ Core i5. Laptop dostępny jest na razie na terenie Stanów Zjednoczonych i tylko w jednym wariancie kolorystycznym obudowy.

Surface Laptop z Core m3 ma nieco słabszy układ graficzny. To GPU Intel HD Graphics 615. Notebook ma także 4 GB pamięci operacyjnej RAM i dysk SSD o pojemności 128 GB. Na razie dostępny jest tylko jeden, platynowy kolor laptopa za 799 dolarów.

Samsung Galaxy S9 i S9+

Samsung Galaxy S9 i S9+ dostaną bardzo podobne baterie do tych, które znajdują się w modelach Galaxy S8. To oznacza, że w mniejszym modelu telefonu powinniśmy spodziewać się akumulatora o pojemności 3000 mAh, a w większym będzie to 3500 mAh. W sieci pojawiły się zdjęcia tych baterii, które nie pozostawiają złudzeń na to, że będzie inaczej.

Samsung Galaxy S9, pomimo braku pojemniejszych baterii, być może jednak zapewni dłuższy czas pracy na baterii względem modeli S8. W nowych telefonach spodziewamy się znacznie energooszczędniejszych procesorów.

Microsoft Office 2019 tylko z Windows 10

Office 2019 został zapowiedziany we wrześniu zeszłego roku. Niestety, Microsoft nie ujawnił wtedy praktycznie żadnych szczegółów. Poza tym, że premiera planowana jest na drugą połowę tego roku. Teraz firma z Redmond podała nowe informacje.

Microsoft Office 2019 nie będzie kompatybilny ze starszymi wersjami okienek i ma działać tylko w Windows 10. Pomimo tego, że Windows 7 ma otrzymywać rozszerzone wsparcie do 2020 roku, a Windows 8.1 do 2023 roku. Ponadto dowiadujemy się, że instalator będzie oparty na technologii Click-to-Run. To oznacza, że nie będzie trzeba instalować wszystkich funkcji pakietu, a te w razie konieczności będą dociągane.

Office 2019 wprowadzi także zmiany w okresie oferowanego wsparcia technicznego. Podstawowe nie ulegnie zmianie i nadal wyniesie pięć lat. W przypadku rozszerzonego wsparcia będą to jednak tylko dwa lata, a nie pięć jak dotychczas.

Microsoft Office 2019 zadebiutuje w drugiej połowie tego roku i najpierw będzie go można wypróbować w ramach programu beta testów. Oczywiście, użytkownicy subskrypcji Office 365, jak Personal czy Home dostęp do nowego pakietu uzyskają bez dodatkowych opłat.

Opracował: Daniel Odroniec               
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location