----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Stanowi ustawodawcy wyrazili zgodę na legalizację zakładów sportowych w Illinois. Gubernator podpisał ustawę, a to oznacza, że zakłady sportowe będą legalne w naszym stanie od 1 stycznia 2020 r.

Licencje na przyjmowanie zakładów będą miały istniejące i nowe kasyna, tory wyścigów konnych i hale sportowe. Mają kosztować od $3.2 mln do $10 mln. 

Gubernator JB Pritzkera liczy na $200 mln przychodów do budżetu z licencji na zakłady sportowe. Illinois zalegalizuje zakłady sportowe na podstawie wyroku Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, który w zeszłym roku uchylił zakaz. Orzeczenie odrzuca prawo federalne z 1992 r., które zakazywało większości stanów autoryzowania zakładów sportowych.

Kontrowersje rozpoczęły się w 2011 r., gdy wyborcy w stanie New Jersey przyjęli ustawę legalizującą tam zakłady sportowe, aby pomóc sektorowi związanemu z hazardem w czasie recesji. Prawo stanowe zostało natychmiast zakwestionowane przez profesjonalne ligi sportowe i uniwersytecką ligę koszykówki NCAA, które powoływały się ustawę federalną z 1992 roku, zakazującej stanom legalizacji zakładów sportowych z pewnymi wyjątkami.

Ustawa o ochronie sportów zawodowych i amatorskich za nielegalne uznawała "sponsorowanie, prowadzenie, reklamowanie, promowanie, licencjonowanie lub autoryzowanie przez prawo" zakładów sportowych.

Nevada została zwolniona z tego prawa, a trzy inne stany - Montana, Delaware i Oregon - które już wprowadziły loterie sportowe, mogły nadal to robić. Ustawa została wprowadzona w związku z obawami, że zakłady bukmacherskie mogą zmienić naturę wydarzeń sportowych z pełnowartościowej rozrywki na hazard. Ligi sportowe zakwestionowały prawo uchwalone w New Jersey powołując się na ustawę z 1992 roku i wygrały sprawę w sądzie federalnym. 

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location