----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Ławka w chicagowskim Union Park została poświęcona pamięci 13-letniej dziewczynki, która zmarła w ubiegłym roku, ale jej organy pozwoliły na uratowanie czterech innych osób.

Janiya Hines zmarła w maju 2017 roku z powodu kardiologicznej miopatii, nieujawnionej choroby serca.

Teraz ławka w Union Park w pobliżu basenu, które było jej ulubionym miejscem, stała się dla rodziny i przyjaciół miejscem pamięci, gdzie mogą wspominać zmarłą nastolatkę.

"Uwielbiała czytać, uwielbiała rysować. Czasem po prostu brała biblię, czytała i starała się inspirować innych ludzi. Była bardzo wrażliwa na potrzeby innych" - powiedział dziadek dziewczynki, Roland King.

Już kilka godzin po jej odejściu rodzina wiedziała, że chce oddać narządy.

"Spędziliśmy kolejne 2.5 dnia z nimi na oddziale intensywnej terapii, starając się znaleźć odpowiednich biorców na narządy Janiyi i przez cały ten proces okazywali tyle serca" - powiedział Kevin Cmunt, dyrektor generalny organizacji Gift of Hope.

Ten dar zainspirował organizację non-profit do zasponsorowania ławki dzięki pomocy fundacji Chicago Park's Foundation's Bench Dedication.

"Rodziny doceniają pomysł zadedykowania ławki w pięknym parku w Chicago, ponieważ czasami mogą nie chcieć iść na cmentarz, ale kochają pamięć swoich bliskich" - powiedziała Willa Iglitzen Lang, z Chicago Parks Foundation.

Kilka lat temu Janiya zapytała swoją mamę o oddawanie narządów, kiedy zobaczyła jej prawo jazdy. Bardzo spodobał jej się ten pomysł.

Według organizacji Gift of Hope stan Illinois jest jednym z liderów krajowych w zakresie dawstwa narządów. Ilość oddanych narządów wzrosła o 60 procent w ostatnich pięciu latach.

Osoby, które chciałyby się zarejestrować jako dawcy narządów, mogą zrobić to odwiedzając stronę internetową organizacji Gift of Hope (https://www.giftofhope.org/), która przekierowuje takie osoby na stronę internetową Sekretarza Stanu Illinois: https://www.ilsos.gov/organdonorregister

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location