----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Słownik Tematyczny Branży Nieruchomości w Ameryce, część 366

FEDERAL HOUSING ADMINISTRATION (w skrócie FHA) – Federalna Agencja Mieszkaniowa: agencja rządowa stanowiąca część Departamentu Gospodarki Mieszkaniowej i Rozwoju Miejskiego (Department of Housing and Urban Development). FHA ubezpiecza pożyczki udzielane przez instytucje finansowe zaaprobowane przez FHA. W ten sposób banki są zabezpieczone przed stratami finansowymi na wypadek niewywiązania się pożyczkobiorcy ze spłat. Działa to również na korzyść konsumentów, ponieważ osoby, które nie kwalifikują się na pożyczkę konwencjonalną ze względu na brak funduszy na wysoką wpłatę własnego udziału (downpayment) lub zbyt niskie dochody niespełniające kryteriów pożyczek konwencjonalnych, mogą starać się o przyznanie pożyczki typu FHA, czyli ubezpieczonej przez Federalną Agencję Mieszkaniową. FHA ubezpiecza jedynie pożyczki zamortyzowane na mieszkania, domy jednorodzinne i wielorodzinne i jest największą instytucją tego typu na świecie. FHA powstała w 1934 roku i ubezpieczyła do tej pory ponad 34 miliony pożyczek.

FHA ANTI-HOUSE FLIPPING RESTRICTIONS – restrykcje FHA dotyczące kupowania domów i sprzedawania ich z zyskiem: Według zasad, które zostały wprowadzone przez Federalną Agencję Mieszkaniową (Federal Housing Administration), inwestor musi być właścicielem danej nieruchomości przynajmniej przez 91 dni, aby ją sprzedać nabywcy, który korzysta z pożyczki typu FHA, tzn. finansowania dodatkowo ubezpieczonego przez FHA. Ponadto, jeśli sprzedaż następuje pomiędzy 91 a 180 dniem od ostatniej sprzedaży danej nieruchomości i nowa cena sprzedaży jest wyższa o 100%, FHA może wymagać od inwestora dodatkowej dokumentacji dotyczącej dokonanych napraw i ulepszeń, które potwierdziłyby znaczny wzrost ceny, w celu zatwierdzenia pożyczki nabywcy.  

FLEX SPACE (pełna nazwa: flexible building space) – lokal łatwy do przystosowania: lokal, który łatwo można przystosować do różnych celów użytkowych, np. jako przestrzeń biurową lub przemysłową; nazwa pochodzi od słowa flexible, które dosłownie oznacza elastyczny.

FLIPPING HOUSES – kupowanie domów i sprzedawanie ich z zyskiem: dosłownie flip znaczy „rzucić, podrzucić, obrócić”, np. flipping a coin znaczy „rzut monetą”, flipping a pancake to „obrócenie placka” na patelni. W odniesieniu do domów, flipping oznacza typ inwestycji polegający na kupnie nieruchomości za cenę poniżej wartości rynkowej i sprzedanie jej w bardzo krótkim czasie ze znacznym zyskiem. Flipping często kojarzy się negatywnie, ponieważ przed ostatnim kryzysem ekonomicznym było wykorzystywane przez nieuczciwych inwestorów do pompowania cen na podstawie sfałszowanych wycen nieruchomości. Nowe przepisy dotyczące sposobu przeprowadzania wycen oraz finansowania (anti-house flipping restrictions) sprawiły, że typowy flip, tzn. kupno i sprzedaż nieruchomości w ciągu kilku dni bez żadnych napraw i ulepszeń, stał się właściwie nieopłacalny. Flipping zaczyna nabierać pozytywnego znaczenia, bowiem w nowych realiach rynkowych stało się trudniejsze i ryzykowniejsze, wymaga solidnego przygotowania nieruchomości do sprzedaży i atrakcyjnego marketingu do przyciągnięcia kwalifikujących się nabywców.   

FLOOD INSURANCE CLAUSE – klauzula dotycząca ubezpieczenia przed powodzią: klauzula w kontrakcie kupna / sprzedaży nieruchomości chroniąca nabywcę w sytuacji, gdy nie został on poinformowany przez sprzedającego o tym, że nieruchomość znajduje się w strefie zalewowej; jeśli nabywca musiałby wykupić polisę ubezpieczeniową przed powodzią, aby sfinalizować transakcję, mogłoby to być podstawą do unieważnienia kontraktu.

Zbigniew Pieńkowski – magister filologii angielskiej ze specjalizacją w kulturoznawstwie amerykańskim (Uniwersytet Warszawski, 1994 rok). Tłumacz zawodowy z 20-letnim doświadczeniem. Realtor®, Real Estate Managing Broker, właściciel firmy Caret Realty Inc. Od 2004 roku służy pomocą przy kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości.
Tel.: 773-719-3645       
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Web: www.CaretRealty.com

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location