----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Księgowy z Hinsdale został we wtorek oskarżony w sądzie federalnym o kradzież ponad 55 milionów dolarów zamożnej rodzinie z Chicago, dla której pracował i wykorzystanie pieniędzy do finansowania swojego luksusowego życia, w tym ponad dwa tuziny domów, prywatne odrzutowce, luksusowe pojazdy, broń oraz biżuterię.

45-letni Sultan Issa przez lata pracował jako osobisty księgowy bankiera i filantropa Rogera Westona i jego rodziny. Mężczyzna został oskarżony o to, że w ciągu 10-letniego okresu rozpoczynającego się w 2007 roku Issa sprzeniewierzył ponad 55 milionów dolarów funduszy rodziny, podrabiając podpisy, aby uzyskać kontrolę nad aktywami i udostępniając bankom fałszywe dokumenty, aby uzyskać pożyczki wartości co najmniej 83 milionów dolarów.

Issa wykorzystał także swoją pozycję, aby pozyskać co najmniej 8.8 milionów dolarów od inwestorów indywidualnych, których fundusze miał inwestować między innymi w Global Luxury Imports, wysokiej klasy dealera samochód w Burr Ridge, którego był właścicielem. Zamiast tego oskarżony wykorzystał dziesiątki milionów dolarów na zakup 25 nieruchomości w stanach Illilnois, Montana, Michigan oraz Cabo San Lucas w Meksyku. Kupił także dwa prywatne odrzutowce, około 60 sztuk broni palnej oraz zegarki i bużuterię.

Wśród nieruchomości zakupionych przez księgowego znalazły się trzy mieszkania w Trump Tower w Chicago. Firma przykrywka, którą założył, aby je nabyć, nazywała się COMBOVER LLC – co mogło stanowić nawiązanie do fryzury prezydenta Donalda Trumpa.

W ubiegłym roku Weston pozwał Issę żądając 100 milionów dolarów odszkodowania – wynika z dokumentów sądowych. Adwokat reprezentujący poszkodowanego, Stephen Novack, odmówił komentarza w sprawie zarzutów. „Wierzymy w nasze systemy sądowe, zarówno karne, jak i cywilne i jesteśmy przekonani, że kiedy wszystkie dowody zostaną przedstawione, sprawiedliwość zwycięży” – powiedział.

Prawnik oskarżonego nie udzielił komentarza w tej sprawie.

Oprócz pozwów wniesionych przez Westona, Issa został pozwany co najmniej dwa razy w sądzie federalnym przez banki, które twierdziły, że uzyskał pożyczki i linie kredytowe w wyniku fałszerstwa i oszustwa.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location