----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Zakończyła się renowacja stacji przy 95th St. na czerwonej linii kolejki CTA. To najbardziej kosztowna inwestycja. Kosztem $280 milionów wyremontowano 50-letnią stację, tory i dworzec autobusowy.

Stacja 95th St. Red Line jest jedną z najbardziej ruchliwych w systemie CTA, bo korzysta z niej 20,000 pasażerów dziennie. Średnio w tygodniu wykonywanych jest z niej ok. 1,000 kursów autobusów CTA, Pace i Greyhound.

Czteroletni projekt przebudowy stacji był także konieczny ze względu na dalekosiężny projekt przedłużenia linii Red Line na południu do 130th Street.

"To ogromne osiągnięcie dla Chicago i dalekiego południa" - powiedział radny Anthony Beale z 9. okręgu. Podkreślał, że stacja będzie bardziej przyjazna dla użytkowników autobusów, kolejki i pieszych.

Południowy terminal został ukończony wiosną ubiegłego roku. Wcześniej dostępny był tylko północny terminal.

Nowa stacja obejmuje ogrzewane, oszklone przejście dla pieszych nad 95th Street, łączące północne i południowe terminale. Liczba autobusów CTA obsługujących stację wzrosła z 12 do 26.

Na stacji będzie także więcej automatów, w których można nabyć kartę Ventra, a także dodatkowe stojaki na rowery i nowe oznakowanie.

"Myślę, że jest to wielka poprawa dla społeczności" - powiedział radny Howard Brookins Jr. z 21. okręgu. „To piękna stacja. Doprowadzi to do dodatkowego rozwoju 95. ulicy”.

Nowa stacja CTA na Red Line, która ma charakterystyczny czerwony dach, będzie miejscem dwóch nowych prezentacji sztuki publicznej autorstwa Theaster Gates z Chicago.

Terminal na północy będzie miał stację radiową i miejsce dla DJa, a program będzie nadawany przez system nagłośnienia stacji. Instalacje artystyczne, które będą prezentowane jeszcze w tym roku, mają nawiązywać do historii Afroamerykanów, którzy zamieszkują ten rejon południa Chicago.

Koszt przebudowy stacji przekracza dwa ostatnie duże projekty CTA: remont stacji Wilson na północnej nitce czerwonej linii, w którą zainwestowano $203 mln i 75-milionową modernizację stacji Washington / Wabash w dzielnicy Loop w centrum.

Remont stacji przy 95th Street był większy niż jakikolwiek inny, w tym modernizacja torów i zajezdni przy 98th Street - powiedział urzędnik CTA.

CTA rozpoczęło przebudowę stacji przy 95th Street w 2014 r. i kontynuowało ją w kolejnych latach. Budowa nowej stacji musiała zostać wykonana, zanim czerwona linia kolejki może zostać przedłużona do 130th Street.

W ubiegłym roku CTA ustaliło kierunek rozbudowy, który będzie obejmować cztery nowe stacje kolejowe. Agencja przygotowuje się do ukończenia wstępnego projektu i prac inżynieryjnych, by otrzymać finansowanie od rządu federalnego dla projektu.

Ustępujący burmistrz Rahm Emanuel sprawił, że system tranzytowy stał się głównym priorytetem jego administracji. W transport publiczny miasto zainwestowało ponad $8 miliardów dolarów w ciągu prawie ośmiu lat.

Prace objęły całkowitą przebudowę całej południowej nitki czerwonej linii kolejki CTA kosztem $425 milionów w 2013 roku, w tym 10 mil między stacjami Cermak / Chinatown i 95th Street. W ub. piątek został oddany do użytku nowy północny terminal przy 95. Street.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location