----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Opłatkowe spotkanie członkowie Związku Lekarzy Polskich w Chicago rozpoczęli udziałem w nabożeństwie dziękczynnym odprawionym w Jezuickim Ośrodku Milenijnym przez ojca Stanisława Czarneckiego, który po mszy poświęcił opłatki. Noworoczne życzenia lekarzom osobiście złożył konsul generalny Piotr Janicki.

Szef naszej placówki dyplomatycznej rozpoczął je opowiadając żartobliwą anegdotkę o lekarzach, w której jest mowa o tym, że interniści wszystko wiedzą, ale nie wszystko potrafią, chirurdzy z kolei wszystko potrafią, ale nie wszystko wiedzą, a patolodzy wszystko wiedzą i wszystko potrafią, ale już jest za późno. Chciałbym, żeby nigdy dla państwa nie było za późno, zwłaszcza jeśli chodzi o ratowanie ludzkiego życia. Wiem, że wasz zawód to jest misja i poświęcenie. Życzę tego, żeby tej misji i poświęcenia nigdy nie brakło. Żebyście zawsze w tym swoim zawodzie odnajdowali tę wielką pasję do leczenia i pomagania ludziom” – powiedział konsul.

Do życzeń dołączył prezes ZLP prof. Marek Rudnicki, który przypomniał również najważniejsze wydarzenia z życia organizacji, którą kieruje. Jednym z niewątpliwych sukcesów związku, obok stałych imprez takich jak fundusz stypendialny, doroczny bal charytatywny i kilku innych, było zorganizowanie trzydniowego Międzynarodowego Sympozjum „Patriotism, Heritage and Medicine” poświęconego ukazaniu wkładu polonijnych lekarzy, pielęgniarek i pracowników służb medycznych w walkę o odzyskanie przez Polskę niepodległości z udziałem senatora RP Konstantego Radziwiłła, byłego szefa resortu zdrowia w rządzie Beaty Szydło.

Gospodyni spotkania Wanda Rojcewicz rozniosła wśród zgromadzonych opłatki. Po życzeniach była okazja do rozmów i degustacji świątecznych potraw oraz kolędowania przy akompaniamencie gitarowym o. Stanisława Czarneckiego oraz zaprzyjaźnionego zespołu muzycznego.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location