----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Mieszkanka Chicago, której biologiczny ojciec był anonimowym dawcą spermy, dzięki testom DNA odkryła, że posiada piętnaścioro przyrodniego rodzeństwa.

31-letnia Morgan Richardson odnalazła swoje rodzeństwo w ciągu czterech lat po tym, jak przesłała próbki swojego DNA to 23andMe. Strona internetowa analizuje DNA, aby dostarczyć informacji o pochodzeniu danej osoby, jej zdrowiu oraz innych cechach.

„To ekscytujące, ale również trochę męczące” – powiedziała Richardson. „Ciągle zastanawiam się, co oni robią? Gdzie żyją? Jacy są? Jakie są ich doświadczenia jako dziecka poczętego w ten sposób?”.

Morgan Richardson i jej siostra bliźniaczka Lauren Richardson, która mieszka w Michigan, od lat wiedziały, że przyszły na świat dzięki procesowi in-vitro. Ich matka była rozwiedziona i samotna, gdy zdecydowała się na posiadanie dzieci i skorzystała z banku nasienia.

Bliźniaczki miały 16 lat, gdy ich matka zmarła na raka piersi. Wtedy Morgan zwróciła się do 23andMe, ponieważ chciała dowiedzieć się więcej na temat dawcy. Wkrótce dziewczyna odkryła, że jest w części Brytyjką, Irlandką, Niemką i Francuzką oraz posiada korzenie wschodnioeuropejskie, a także... przyrodnie rodzeństwo.

Siostry wkrótce znalazły więcej dopasowań za pośrednictwem strony internetowej oraz Ancestry.com i organizacji non-profit, która zajmuje się rejestracją dzieci dawców. Rodzeństwo przyrodnie Richardson stworzyło swoją grupę na Facebooku, aby pozostać w kontakcie.

35-letnia Marie McCulloch z Nowego Jorku jest jedną z przyrodnich sióstr bliźniaczek. Kobieta była bardzo podekscytowana poznawaniem swojego dziedzictwa i wytropiła 80-letniego mężczyznę, który – jak wierzy – może być ich biologicznym ojcem. Jeszcze nie doszło do spotkania.

McCulloch powiedziała, że czasami smutno jej, iż przez tyle lat nie wiedziała o swoich krewnych, a odkrycie ich było doświadczeniem w dużej mierze pozytywnym.

„Znalezienie tych ludzi, z którymi nawet nie wiedziałam, że jestem spokrewniona, spowodowało, że czuje się bardziej pewna siebie i mam większą świadomość tego, skąd pochodzę” – powiedziała McCulloch. „To tak, jakbym odkryła kończynę, o której nie wiedziałam”.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location