----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Powołując się na „głęboko niepokojące” zarzuty przedstawione w serii dokumentalnej, dotyczącej przestępstw seksualnych popełnionych przez gwiazdę muzyki R & B, R. Kellyego, prokurator stanowa powiatu Cook, Kim Foxx, wezwała wszystkie ofiary muzyka do zgłaszania się na policję.

Podczas niecodziennej konferencji prasowej Foxx poinformowała, że jej biuro nie może wszcząć skutecznego postępowania bez współpracy ofiar i świadków.

Foxx ujawniła, że krewni dwóch zaginionych kobiet skontaktowali się z jej biurem wyrażając obawy o możliwe powiązania z muzykiem. Obie kobiety zaginęły 3-4 lata temu.

„Jesteśmy w trakcie prób pozyskania informacji i rozmów z osobami, które posiadają wiedzę na ten temat” – powiedziała Foxx, wzywając wszystkie osoby, które mogą posiadać informacje na temat R. Kelly’ego, do skontaktowania się z policją lub prokuraturą, dzwoniąc pod nr 773-674-6492.

Miejscowy adwokat Kelly’ego, Steve Greenberg, wyśmiał publiczne wezwanie prokurator, twierdząc, że nie zgłosiły się żadne ofiary, ponieważ jego klient nie zrobił nic złego.

„Ludzie wiedzą, że jeśli są ofiarami przestępstwa, powinni zgłosić się na policję. Nikt nie wystąpił i nie powiedział, że padł ofiarą jakiegokolwiek wykroczenia ze strony pana Kelly, ponieważ nikt nie był” – powiedział Greenberg.

Foxx twierdzi, że władze muszą mieć zeznania samych ofiar, aby właściwie móc zbadać wszystkie roszczenia związane z niewłaściwym postępowaniem seksualnym. „Potrzebujemy rzeczywistych świadków i ofiar, które mają odwagę opowiedzieć swoje historie”.

Sześciogodzinna seria dokumentalna „Surviving R. Kelly” rozpocząła się w ubiegłym tygodniu na kanale Lifetime i wynika z niej, że oskarżony manipulował młodymi kobietami, aby przyłączyły się do jego seksualnego kultu.

Foxx powiedziała, że dokument głęboko ją zaniepokoił.

„Oburzyły mnie te zarzuty” – powiedziała w rozmowie z dziennikarzami. „Byłam oburzona jako ofiara, byłam oburzona jako matka, jestem oburzona jako prokurator”.

Podczas swojej udanej kampanii wyborczej w 2016 roku, Foxx ujawniła, że była wykorzystywana seksualnie przez członka rodziny, gdy była młodą dziewczyną. Powiedziała też, że została napadnięta seksualnie przez dwóch starszych chłopców w drodze do szkoły, kiedy chodziła do drugiej klasy.

Foxx zwołała konferencję prasową po tym, jak jej biuro zostało „zalane” falą telefonów po emisji serii dokumentalnej – powiedziała rzeczniczka biura.

Prokurator wystąpiła z publicznym apelem w związku z doniesieniami, że kontrowersyjna gwiazda jest przedmiotem dochodzenia w stanie Georgia, co nastąpiło w następstwie opublikowania dokumentu.

Najnowsze doniesienia pochodzą z prokuratury powiatu Cook, która postawiła R. Kelly’emu zarzuty dotyczące pornografii dziecięcej w 2002 roku. Ta prawna przepychanka trwała sześć lat, zanim ostatecznie jury nie uniewinniło artysty od wszystkich zarzutów.

Film będący sednem sprawy miał wskazać, że Kelly uprawiał seks z dziewczyną, której wiek szacowano na 13 lat.

Robert Kelly, zdobywca nagrody Grammy, urodził się i wychował na południowej stronie miasta. Mężczyzna zaprzecza zarzutom dotyczącym molestowania kobiet czy organizowaniu seksualnego kultu.

O ile zarzuty wobec muzyka znane były od dawna, artysta cieszył się do tej pory szerokim poparciem. Jednak zaplanowane na ubiegły rok występy na UIC Pavilion zostały odwołane po fali publicznego oburzenia, a ostatnia seria dokumentalna Lifetime pomogła zwrócić uwagę reflektorów na niepokojące zarzuty dotyczące Kelly’ego.

Raper sprzedał miliony płyt na całym świecie, a jego najbardziej znany przebój to „I Believe I Can Fly”.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location