----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Sześciu biskupów odpowiedzialnych za diecezje w Illinois wydało w poniedziałek oświadczenie z informacją, iż sprzeciwiają się legalizacji marihuany, ponieważ są „zobowiązani do czynienia dobra”.

Ustawodawcy w naszym stanie są gotowi przeforsować prawo, które pozwoli na rekreacyjne używanie konopi indyjskich. Gubernator J.B. Pritzker popiera takie rozwiązanie.

Biskupi twierdzą jednak, iż legalizacja przyczyni się tylko do kryzysu w kraju razem z nielegalnymi narkotykami i opioidami na receptę. Wskazują na badania dowodzące, iż marihuana uzależnia oraz takie, że wiele uzależnień rozpoczęło się od przyjmowania alkoholu i marihuany. Podważają jednocześnie głosy sugerujące, że legalizacja wyeliminuje czarny rynek, twierdząc, iż podziemie będzie po prostu sprzedawało je taniej i do tego osobom nieletnim.

Gubernator Pritzker jest przekonany, że wpływu z podatków od sprzedaży konopi mogą wynieść nawet miliard dolarów rocznie.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Bóg stworzył drzewa i rośliny i kazał nam z nich jeść i korzystac według własny uznania marihuanen to produkt żywy i naturalny z którego robi się ubrania leczy itp zakazywanie używania daru Boga to grzech

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location