----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Decyzją wieloosobowego jury tytuł najpiękniejszej Polki w stanie Illinois zdobyła startująca z numerem trzynastym osiemnastoletnia Julia Wróbel. Pierwszą wicemiss wybrano Joannę Gajdur (12). Tytuł drugiej wicemiss przypadł konkursowej ósemce, Laurze Szafrańskiej, która została najbardziej utytułowaną uczestniczką konkursu zdobywając dodatkowo tytuły Miss Publiczności, Miss Internautów oraz Miss Osobowości. Tytuł Miss Foto otrzymała startująca z numerem dziesiątym Maya Konieczna. Julia Wróbel i Joanna Gajdur będą reprezentowały chicagowską Polonię w konkursie Miss Polonia USA 2019 w Nowym Jorku.

W konkursie wystąpiło trzynaście uroczych dziewcząt: Aleksandra Bębenek, Joanna Gajdur, Karolina Jakielek, Sylwia Kmieć, Maya Konieczna, Patrycja Kozina, Anna Kunka, Hanna Maciągiewicz, Nicole Palarz, Bernadetta Świsłocka, Laura Szafrańska, Patrycja Wojdyła oraz Julia Wróbel. Dziewczęta wystąpiły w strojach sportowych, sukienkach ślubnych, koktajlowych, wieczorowych oraz strojach kąpielowych. Musiały dokonać autoprezentacji oraz udzielić odpowiedzi na wylosowane pytanie. Laureatki trzech pierwszych miejsc otrzymały nagrody pieniężne w kwocie 500, tysiąca i dwóch tysięcy dolarów oraz kilka innych nagród rzeczowych. W dodatkowej konkurencji za Miss Gracji uznano Patrycję Wojdyłę, która otrzymała czek na 10 tysięcy dolarów ufundowany przez Lucjana Majewskiego.

Laureatka królewskiej korony nie ukończyła jeszcze osiemnastu lat. Jej pasją jest anatomia i biologia. Po ukończeniu szkoły średniej zamierza podjąć studia medyczne, aby zostać lekarzem. Pracuje w szpitalu jako wolontariuszka. Należy do drużyny Cross Country. Pasjonuje się yogą. Języka polskiego nauczyła się w domu, polskiej szkole oraz podczas wyjazdów do Polski.

„Miałam nadzieję, że wygram, ale konkurencja była bardzo silna. Jestem zaszczycona, że wygrałam tytuł Miss Polonia i wszystkim dziękuję za wsparcie” – powiedziała po koronacji zdobywczyni najwyższego lauru. Niezwykle dumni z sukcesu córki byli rodzice, Iwona i Grzegorz Wróblowie. „Jestem szalenie dumna. Liczyłam na sukces córki. Absolutnie nigdy nie przestałam w nią wierzyć. Następnym krokiem będzie Nowy Jork, a później college. Myślę, że sobie poradzi i spełni swoje marzenie jak zostanie lekarzem” – powiedziała po wyborze pani Iwona. Tata Grzegorz dodał, że duża w tym zasługa genów. Urodę Julia odziedziczyła po rodzicach, a głównie po mamie, natomiast wiedzę i znajomość języka polskiego zawdzięcza wychowaniu w polskiej tradycji.

O tym, jak trudna dla jurorów była decyzja o wyborze mówił dr Grzegorz Turowski. „Dzisiejszy wybór był szczególnie trudny, dlatego że dzisiaj mieliśmy trzynaście wspaniałych, młodych polskich kobiet, które tak naprawdę wszystkie mogły ten konkurs wygrać. To była trudna decyzja. Debatowaliśmy, która z tych młodych kobiet jest najlepsza i najlepiej będzie reprezentowała nasz stan i naszą Polonię. Wybór wypadł na trzynastkę, która okazała się szczęśliwym numerem. Julia okazała się najlepsza nie tylko z powodu wyglądu, ale także sposobu, w jaki odpowiadała na pytania. To wszystko zadecydowało, że zdobyła tytuł Miss Polonia Illinois”.

Konkurs w głównej mierze sponsorowany przez klinikę chirurgii plastycznej dr Grzegorza Turowskiego i klinikę dentystyczną Piotra Trojana i Agnieszki Kucharskiej oraz kilku innych sponsorów odbył się w minioną sobotę w sali bankietowej „European Crystal” w Arlington Heights. Został zorganizowany po raz trzeci przez firmę „Event Promotions USA” Sylwii Goliszek przy wsparciu Radia 1030AM i TV Polvison.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location