----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W minioną sobotę Dom Podhalan w Chicago był miejscem jubileuszowej niespodzianki, jaką właścicielom sklepów „Montrose Deli” Halinie i Stanisławowi Urbaniakom sprawili pracownicy. Zaskoczoną parę popularnych polonijnych biznesmenów i filantropów przekonanych, że jadą do góralskiej siedziby na anonsowane wcześniej przez kapelana ks. Franciszka Florczyka noworoczne zebranie Koła Ochotnica, do którego należą, powitało ponad dwieście osób – gości i pracowników, którzy przy dźwiękach kapeli góralskiej odśpiewali tradycyjne 100 lat dziękując w ten sposób właścicielom za uruchomienie 20 lat temu placówki „Montrose Deli” przy 5411 W. Montrose i 10 lat później największego sklepu „Montrose Food Mart and Deli” przy 6601 W. Irving Park. W obydwu tych placówkach jest zatrudnionych blisko 300 osób.

Był jubileuszowy tort oraz życzenia złożone w imieniu pracowników obydwu placówek przez grupę organizatorów jubileuszowej niespodzianki - Annę Dudzińską, Małgorzatę i Wojciecha Lasaków, Anetę Wypasek, Annę Wojtusiak, Magdalenę Łobanowską oraz Patrycję i Łukasza Urbaniaków.

Były również kwiaty i podziękowania ze strony zarządu Związku Podhalan. Wręczając państwu Urbaniakom pamiątkowy dyplom prezes związku Józef Cikowski powiedział, że wzajemna współpraca układa się bardzo dobrze, a związek jest niezmiernie wdzięczny za wszelkie formy sponsorskiego zaangażowania ze strony właścicieli popularnych delikatesów w działalność kierowanej przez siebie organizacji. Życzenia i gratulacje przekazała właścicielom delikatesów Julia Szumny, królowa Parady 3 Maja, laureatka stypendium w kwocie 2 tys. dolarów ufundowanego przez państwo Urbaniaków dla zdobywczyni królewskiego diademu oraz Ewa Rumińska, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Wyborów Królowej Parady 3 Maja. Właściciele delikatesów „Montrose Deli” wspierają liczne organizacje polonijne, szkoły, parafie, będące w potrzebie osoby prywatne oraz polonijne media.

Jubileusz stał się również okazją do podziękowania grupie pracowników z najdłuższym stażem pracy. W gronie wyróżnionych znaleźli się: Elżbieta Darłak, Antoni Bomba, Janina Parzygnat, Janina Piszczor, Eugenia Dubin, Bronisława Szewczyk i Agnieszka Colon. Po życzeniach i zjedzeniu smacznej kolacji goście bawili się do białego rana.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location